Archeológovia vyhrabávajú dejiny ľudstva, ktoré politici zahrabali. gabriel Laub
čo to znamená?
"Zástancovia klasickej archeológie sa pýtajú: Ak v prehistorických dobách existovala technicky vysoko vyspelá civilizácia, prečo sme po nej doteraz nenašli ani stopu?
Ale áno, stopy sme našli už dávno!
A možno ich objavíme ešte oveľa viac, ak budeme pripravení po nich pátrať. "Louis Pauwels
Vedomosti ľudstva idú stále ďalej, a stále sa zdokonaľujú, stále zisťujeme nové a nové skutočnosti, často aj také, ktoré narušujú naše doterajšie znalosti. To ale nie je dôvod na to, aby sme popierali hmatateľné dôkazy, aj keď nezapadajú do nami vytvorených schém histórie ľudstva.

Prvý človek, predchodca dnešného typu člověla (homo sapiens-sapiens) sa objavil na Zemi cca pred 100.000 rokmi, Homo erectus pred 1.6 miliónom rokov, a homo habilis pred 1.7-2.3 miliónmi rokov, takže kde sa vzali všetky tie nižšie popísané hmatateľné nálezy, ktoré sú väčšinou uložené v niektorom z mnohých múzeí? Nachádzala sa snáď na Zem pred dinosaurami a krátko po nich nejaká vyspelá civilizácia? Alebo Zemi používali ako dočasnú základňu nejaké mimozemské civilizácie? A alebo ide o pozostatky po "temponautech" (cestovatelia v čase)? Ako vieme, moderná fyzika už cestovanie v čase nepopiera, ba dokonca má vypracovanú teóriu ako cesty v čase docieliť, aj keď naše súčasné technológie nám zatiaľ časový stroj vyrobiť neumožňujú. Ale v budúcnosti ..?
KUK SRELKAA.jpg
ozubené kolo srelkaa.jpg
Hoci by sa mohlo zdať, že o antických civilizáciách vieme prakticky všetko a že už nás nemôže nič prekvapiť, opak je pravdou. Stačí pozrieť do dejín starovekého Ríma, aby sme zistili, že nevyjasnených otázok, ktoré s ním súvisia, je stále celá rada. Prinášame tie najzaujímavejšie z nich. Čo vŕta hlavou historikom i milovníkom záhad? Pri výpočte tých najväčších záhad antického Ríma samozrejme nesmie chýbať zastavenie u úchvatných a novátorských technológií, ktoré obyvatelia tejto civilizácie používali. Tie najzaujímavejšie pritom nájdeme v staviteľstve, ktorým boli Rimania skutočne preslávení. V tomto prípade je reč hlavne o betóne, ktorý bol dlho považovaný za vynález modernej doby.
Lenže potom sa ukázalo, že rímsky Pantheon, vznikajúce od roku 27 pr. N. L., Je postavený práve z betónu, čo doterajšie teórie obrátilo naruby. Stavbu tvoria hlavne obrovská aula zakrytá betónovú kupolou s priemerom 43 metrov, ktorá je najväčšou starovekú kupolou na svete! Je neuveriteľné, že toto úchvatne prepracované betonárskej dielo vydržalo stáť cez dvetisíc rokov. Oným tajomstvom, ktoré z rímskeho betónu robí taký zázrak, má byť podľa objavu z roku 2014 sopečný popol, ktorý drží betón pohromade. Ako ale Rimania prišli na výrobnú technológiu, ktorú sme my spoznali až o tisíce rokov neskôr?
Konšpiračné teórie včerajška sú realitou dneška!
2-kamen_s_cipem-001.jpg
Kameň s mikročipom našiel čisto náhodou ruský rybár Viktor Morozov z mesta Labinsk v Krasnodarskom kraji. Odovzdal ho k objavovaniu vedcom, a pretože sa neobvyklá skamenelina nápadne podobala modernému elektronickému čipu, vzali si ju na paškál vedci z Výskumného inštitútu nanotechnológie a nových materiálov na Juhoruskom štátnej technickej univerzite v Rostove na Done.
Výsledok ich analýzy priniesol šokujúce zistenia: kameň obsahuje fragment mikroprocesorovej technológie, ktorý je starý prinajmenšom 250 miliónov rokov (podľa niektorých odhadov až 450 miliónov). O akú technológiu sa však jedná, avšak neboli vedci schopní určiť.
bigashutastinskycross32.jpg
Dosud bylo ve stepi objeveno na 270 obrazců různých velikostí. Ovšem kdo je mohl v době kamenné vytvořit, není jasné. Pro srovnání – známé obrazce Nazca jsou staré 1500 let. "Představa, že naši pradávní předkové byli schopni shromáždit a zorganizovat tak velký počet lidí potřebných pro provedení tak velkého úkolu, nás nutí zcela přehodnotit datování a povahu velkých lidských pospolitostí, které předcházely civilizacím," říká archeolog Persis B. Clarkson z univerzity ve Winnipegu. Je pravda, že v době kamenné žili lidé ve skupinách nebo kmenech. Jak mohli tito lidé vytvářet složité geometrické obrazce, na jejichž vytvoření byly potřeba stovky lidí?
3-01disk-z-faistu.jpg
Už viac ako sto rokov si vedci lámu hlavu nad tajomným Faistský disk, ktorý bol v roku 1908 nájdený na gréckom ostrove Kréta. Doteraz márne sa snažili preložiť tajomné znaky špirálovito vytlačené do mäkkej hliny. Teraz sa podarilo záhadný jazyk konečne rozlúštiť. Teda aspoň jeho tri slová. Tyrion 10. 11. 2014 | 07:03 Strana A Faistský disk Šesť rokov sa snažil jazykovedec Gareth Owen z Technologického vzdelávacieho inštitútu na Kréte spolu s profesorom Johnom Colemanom z univerzity v Oxforde rozlúsknuť jedno z najväčších tajomstiev histórie.
Pomocou rozsiahlych krížových odkazov na neskoršie minojskej lineárne písmo A a mykénskej lineárne písmo B dokázali tajomný text foneticky prepísať, takže už teraz vieme, ako jednotlivé hlásky zneli. Okrem toho sa im podarilo odhaliť význam troch výrazov, ktoré sa na tajomnom disku často objavovali: IQE: matka bohyne IQEKURJA: tehotná matka bohyne IQEPAJE: žiariace matka bohyne
narada.jpg
Viac ako 20 rokov staré tajomstvo stále obklopuje záhadné predmety, ktoré náhodne našli ruskí zlatokopovia v pohorí Ural. Ako ukázali vedecké rozbory, sú 300 tisíc rokov staré, napriek tomu všetko nasvedčuje tomu, že nie sú prírodného pôvodu! Jan Kyzlink 15. 09. 2014 | 07:35 Pohorie Uralu v Rusku Na východných svahoch Uralu v okolí riek kozím, Narada a Balbanju našli ruskí zlatokopovia v rokoch 1991 až 1993 podivné predmety: extrémne malinké kovové kotúče, cievky, špirály, hriadele a ďalšie
5274.jpg
Říká se jim kameny Dropa a vztahuje se k nim fascinující příběh, který však mainstreamová věda považuje za fikci, zatímco ufologové v něm nacházejí jeden z dalších důkazů o existenci mimozemských civilizací, které v minulosti navštívily Zemi.
inside_man_scull_bike-3.jpg
Díry v hlavě – to je to, co právě vrtá hlavou neurochirurgům, antropologům a archeologům z Ruska. Rozhodli se proto společně prozkoumat a zrekonstruovat způsob, jakým sibiřští nomádi Pazyrykové před dvěma a půl tisíci lety dokázali úspěšně provrtávat lidem hlavy.
03-01lizardmen.jpg
Jednou z dosud nevysvětlitelných záhad historie jsou figurky z pálené hlíny zobrazující podivné ještěrčí bytosti. Koho nebo co představují a komu tyhle předměty kdysi sloužily, na to současná archeologie nezná odpověď.
2765563.jpg
V roku 1974 bola na Floride nájdená dokonale opracovaná a vyleštená kovová guľa, ktorá ako sa ukázalo neskôr, mala veľmi podivné vlastnosti. Kovová guľa bola podrobená rozsiahlemu výskumu, kedy ju skúmali vedci z NASA, technici z amerického námorníctva, ale i rôzne súkromné výskumné organizácie. Odkiaľ mohla táto kovová guľa pochádzať, a prečo ohúrila vedcov z celého sveta?
Larvikitt510_1573678a.jpg
Podivné heptagonal vrtu objavená v blízkosti Volda, provincia More og Romsdal (Kraj Vestlandet) v Nórsku. To pokračuje do skaly pre mnoho metrov a zdá sa, že vždy rovnaký tvar. Otvor je 6 cm v priemere. Nikto nevie, kto ho postavil, ako a prečo.
t2f2cf9_baigong2f15728726.jpg
Soustava kovových trubek neznámého původu v tibetské autonomní oblasti v čínské provincii Qinghai je od roku 2002 místní turistickou atrakcí, kam čínské turistické kanceláře svážejí turisty autobusy. Má se za to, že tu mimozemšťané kdysi mívali buď odpalovací rampu pro jaderné rakety, nebo jadernou elektrárnu. Neznámým mimozemským návštěvníkům tu místní obyvatelé dokonce vztyčili památník.
30860.jpg
Až pred 200 rokmi začalo ľudstvo vyrábať kovový hliník, teda nie je divu, že kúsok hliníka pochádzajúce z doby pred 250 000 rokmi oslavujú ufológovia ako senzačný nález.
Laboratórne testy vykonávané vo švajčiarskom Lausanne odhalili, že fragment je zložený z 12 kovov a z 90 percent ho tvoria hliník. Odhady z oficiálnych miest hovorili o tom, že je asi 250 000 rokov starý.
Tunely z doby kamennej
2017-12-01 (24).png
Áno, čítaš dobre. Z doby kamennej! Od tohto nálezu ubehlo len niekoľko rokov a archeológovia tak našli novú podzemnú sieť tunelov, ťahajúcu sa (a teraz pozorne sleduj) od Škótska, cez Európu až do Turecka. Zvyknú sa prezývať aj diaľnice, no na šírku majú len niečo cez 70 centimetrov. Osobne tomuto nálezu nechápem. Prečo až teraz a ako je možné, že táto “sieť” spájala kontinenty a ani sme o tom nevedeli?
300 milionů let starý železný šroub
2017-12-01 (23).png
V létě roku 1998 ruští vědci hledali v oblasti asi 300 kilometrů jihozápadně od Moskvy meteorit a objevili kousek skály, která obsahovala železný šroub. Geologové odhadli, že stáří skály je 300 až 320 milionů let.
V té době samozřejmě by neměly žít na Zemi žádné inteligentní životní formy. Šroub je dlouhý asi jeden centimetr a má v průměru 3 milimetry.
caverna-da-índia-4.jpg
Indická vláda by ráda přišla na kloub záhadě skalních maleb u města Charama v centrální Indii. Pravěké skalní malby, které se našly v regionu Bastar u vesnic Chandeli a Gotitola, totiž zobrazují bytosti, nápadně se podobajícím mimozemšťanům, jak je známe z vědecko-fantastických filmů.
2-siberia_flying_saucer-001.jpg
V Kuzněcké pánvi na Sibiři vyhloubili ruští horníci v podzemí velmi neobvyklý předmět, který na první pohled připomíná létající talíř. Na místo byli okamžitě přivoláni archeologové, ti ale zatím k nálezu mlčí.
04-DerinkuyuUndergroundCity.jpg
Podle Ericha von Dänikena sloužily podzemní prostory jako úkryty před létajícími stroji mimozemšťanů, které tu ve starověku brázdily oblohu. Český záhadolog Arnošt Vaníček je zase označuje za obří protijaderné úkryty před jadernými pokusy mimozemských civilzací.
2017-12-01 (22).png
Niektoré archeologické nálezy objavia a potom krátko nato opäť miznú, aj keď vytvárajú obrovský záujem v čase ich počiatočného oznámenia. To bol určite prípad gigantické kamenné hlavy "niekde v džungli Guatemaly". Jeden z prvých ľudí, ktorí hovoria o tomto guatemalskej kamennej hlavy bol Dr. Oskar Rafael Padilla Lara, v roku 1987. Padilla bol doktor filozofie, rovnako ako právnik a notár - hoci mnoho Zdá sa, že predovšetkým definovať ho ako človeka so záujmom o UFO. S týmto známym záujmom o záhadnej, 16. augusta 1986, získal fotografiu monolit sa nachádza niekde v džungliach Guatemaly. Fotografia bola zhotovená v roku 1950 majiteľom pozemku.
Kovové zdobené guľa - vek 2-3 miliardy rokov!
V západnom Transvaalu (Južná Afrika) dochádza už mnoho rokov v baniach vo vrstve předkambrického sedimentu k nálezom kovových gúľ s ryhovaním po obvode. Guľa museli byť vyrobené ľudskou rukou, a vzhľadom k tomu, že sa nachádza vo vrstve předkambrických sedimentov, ich vek musí byť približne 2 - 3 miliardy rokov. Gule sú tak tvrdé, že do nich nemožno rýpnout oceľovým hrotom. Dodnes bolo nylezeny stovky týchto gulí, niektoré modrasté, s bielymi škvrnami, iné bez farby.
2017-12-01 (20).png
Jaskyňa Longyou
2017-12-01 (19).png
Kde to je? V Číne. A aj keď viem, že čínska ekonomika a fabriky dokážu vyprodukovať asi všetko, na čo si len pomyslíš, nechápem, ako ľudia dokázali túto jaskyňu vytvoriť. Je totiž umelá, teda nevytvorená prírodou. Podľa dostupných informácií jaskyňa datuje celý čas až do roku 212 pred našim letopočtom.
Göbekli Tepe
2017-12-01 (18).png
Tento úkaz sa zas nachádza v dnešnom Turecku a zaslúžil sa o to, že až po jeho objavení zmenili archeológovia svoj prístup a zmýšľanie o pôvode ľudskej spoločnosti. Predpokladá sa, že tento úkaz bol vytvorený v rozmedzí rokov 10 000 až 9000 pred našim letopočtom, avšak nevie sa, na čo pôvodne slúžil. Vyriešime to my?
Vyřezávaný kámen v uhlí - stáří 260-360 mil. let

V uhelné vrstvě dolu Webster City v Iowě byl nalezen neobyčejně tvrdý kámen, na jehož povrchu byly vyřezány rýhy, tvořící na povrchu kamene dokonalé kosočtverce. Ve středu každého kosočtverce je vyřezána tvář starého muže s vysokým čelem. Všechny tyto tváře se dívají doleva, mimo dvě, které se dívají doprava.
Štyri neznáme symboly
2017-12-01 (16).png
Štyri neznáme symboly umiestnené pri vchode do Veľkej pyramíde (na ľavej strane). Zdá sa, že nesú podobnosť k gréckej abecedy, a oni sú veľmi podobné cudzie symboly na troskách havárii UFO Roswell (na pravej strane).
Klouzající kameny
2017-12-01 (14).png
Záhada, kterou neumí vysvětlit ani NASA. Po rovném vyschlém dně Údolí smrti se kutálejí kameny tlačeny záhadnou silou. Oblast Playa je téměř úplně plochá, měří 4 kilometry ze severu na jih a 2 kilometry z východu na západ, a je pokrytá uschlým rozpraskaným bahnem.
Některé kameny váží i desítky kilogramů, zanechávají za sebou hluboké brázdy. Zatím nejsou svědci, kteří by viděli, jak se balvany pohybují.
Zkamenělý obr
obr.png
Zkamenělý irský obr objevený v roce 1895 měřil na výšku přes 4 metry. Gigant byl objeven během dolování v Antrimu v Irsku. Fotografie je z British Strand magazine.
Měl na nohách šest prstů a tím lidem připomněl obry zmíněné v Bibli.
2017-12-01 (13).png
Ocelový hřeb v pískovci - stáří 360-410 mil. let

V Kinggoodie Quarry ve Skotsku byl nalezen v pískovcovém bloku kovový hřeb, jehož hlava byla celá "obrostlá" kamenem, takže se do pískovce nemohl dostat později, než v době, kdy se tato hornina tvořila.
Kamenná panenka
2017-12-01 (11).png
Malá lidská figurka z jílu byla nalezena v červenci 1889 v Nampě v Idahu v USA při vrtání hluboké studny. Byla nalezena v hloubce téměř 100 metrů, a tudíž musela vzniknout daleko dříve, než do Ameriky přišli první lidé. Realistická figurka ženy měří necelé 4 centimetry. Stáří sošky odhadované na dva miliony let potvrzoval železný povlak. Mezi vrstvou jílu, odkud byla soška vyjmuta, a povrchem země byla několikametrová vrstva čediče. Nepravděpodobnost tak vysokého stáří artefaktu vedla k pochybnostem o jeho autentičnosti
Stříbrný blok a hrnec v uhlí - stáří 260-280 mil. let
2017-12-01 (10).png
V uhelném dole ve Wilburtonu v klahomě byl nalezen v uhlí objekt ve tvaru sudu z čistého stříbra s otisky skruží. V tomtéž dole byl v uhlí nalezen v roce 1912 po rozbití velkého bloku uhlí železný hrnec.
První kamenný kalendář
2017-12-01 (9).png
Nabta Playa. Na Sahaře 800 kilometrů od Káhiry se nachází nejstarší známá astronomicky sestavená soustava kamenů na světě. Kamenný kruh a další sestavy byly postaveny ještě tisíc let před slavným Stonehenge na břehu jezera, které vyschlo před tisíci let. Před více než 6000 lety sem byly přitaženy ze vzdálenosti jednoho kilometru kamenné desky vysoké tři metry.Ačkoliv v současnosti je západní oblast Egypta zcela suchá, bylo tomu v minulosti jinak. Existují důkazy o několika vlhkých periodách v minulých obdobích, kdy zde ročně spadlo asi 500 mm srážek. Poslední byla poměrně dlouhá mezi 130.000 a 70.000 roky před naším letopočtem.
V té době zde byla savana, kde žilo mnoho zvířat včetně vyhynulého bizona a velkých žiraf. Na počátku 10. tisíciletí před naším letopočtem začaly v Nubijské poušti sílit srážky a vytvořilo se zde jezero. V té době sem přicházeli lidé kvůli tomuto zdroji vody. Žili zde pravděpodobně v době mezi 10. a 8. tisíciletím před naším letopočtem.
Kovová zdobená váza - stáří přes 600 mil. let

Při odstřelu v Meeting House Hill v Dorchesteru v Massachusetts výbuch vyrazil z pevné skály dvě poloviny kovové nádoby. Když se obě poloviny spojí, vznikne zvonovitá váza, jejíž materiál připomíná zinek, nebo nějakou slitinu s obsahem stříbra. Po straně je vyobrazeno šest postav, a kytice překrásně cizelovaná ryzím stříbrem. Spodní část vázy lemuje věnec, též vykládaný ryzím stříbrem. Zpracování muselo být provedeno nesmírně zručným umělcem. Váza má velikost 4.5x6.5 palce, u hrdla asi 2.5 palce.
Tajomná magnetická skala na Sillustani (Peru).
2017-12-01 (8).png
Tajomný magnetické skala na Sillustani (Peru). Na tejto skale špirála vyrezali, ak je kompas sa pohybuje po kruhovej dráhe pred ním, ihla začne točiť. Pravdepodobne je to spôsobené prítomnosťou magnetického materiálu vnútri skaly, ale ako je staré Inky, ktorý urobil toto rezbársku mohol poznať túto skutočnosť?
Starodávné rakety
2017-12-01 (7).png
Tato jeskynní kresba pochází z Japonska z doby asi 5000 let př. n. l.
Obři z Nevady
2017-12-01 (6).png
Ve starých legendách z Nevady se objevují zrzaví obři vysocí tři a půl metru, kteří zde žili, když do oblasti dorazili první indiáni. Podle legendy indiáni pobili obry v jeskyni. Zvláštní je, že tuto legendu potvrdil nález z roku 1911. Při těžbě guana byla vykopána obrovská zachovalá lidská čelist.

V roce 1931 lidé našli dvě kostry na dně jezera. Jedna měřila 240 cm a druhá více než 3 metry.
Otisk boty - stáří 590-505 mil. let
2017-12-01 (25).png
Sběratel trilobitů William Meister 4. června v roce 1968 při hledání trilobitů v Antelope Spring v Utahu rozštípnul blok břidlice stáří 590-505 milionu let, protože předpokládal že zde nalezne zkamenělinu - trilobita. Místo žádané fosilie se ale před ním objevil zkaměnělý otisk pravé boty. Není však jediný. Podobný zkamenělý otisk - ovšem bosé lidské nohy - byl nalezen v roce 1969 ve Francii. Další stopa po obuvi, tentokrát s šitou podrážkou byla objevena v roce 1922 geologem T. Reidem v Nevadě. reid odnesl zkamenělinu k fotografovi, který pořídil 20-ti násobnou zvětšennu, na které byly jednoznačně vidět zkroucení a zkrabacení nití, kterými byla přišita podrážka. Stopu zkoumali i výrobci bot, kteří také ptvrdili, že jde jednoznačně o ručně šitou botu.
Hliníkový klínek
2017-12-01 (5).png
Na břehu řeky Mures v Transylvánii poblíž města Aiud byla nalezena v roce 1974 podivná věc – hliníkový klín, který ležel mezi kostmi starými 20 tisíc let. Klínek byl pokryt milimetr silnou vrstvou oxidu, která znamená, že byl starý minimálně 300 až 400 let. Hliník bývá vždy smísen s jinými kovy, ale tentokrát šlo o čisté aluminium.
Jak je to možné, nikdo neví, protože lidstvo vynalezlo hliník až v roce 1808 a začalo ho vyrábět teprve koncem 19. století.
Čínské mozaikové linie
unnamed.png
Tyto podivné linie se nacházejí v Číně na souřadnicích: 40°27’28.56″N, 93°23’34.42″E. Asi proto, že se jedná o Čínu, není k dispozici moc informací. Víme, že se linie nacházejí v poušti v provincii Gansu Sheng (Kan-su šeng)

Některé neoficiální záznamy naznačují, že linie byly vytvořeny v roce 2004. Nacházejí se poblíž jeskyní Mogao (Jeskyně tisíci Buddhů), což je místo zařazená na seznam Světového dědictví. Linie mají obrovské rozměry a zachovávají si své proporce navzdory komplikovanému terénu.
Lolladoffova deska
unnamed (14).png
Lolladoffova deska je údajně 12.000 let starý kamenný disk nalezený v Nepálu. Pokud je to autentický nález, prokazoval by, že mimozemšťané navštěvovali v létajících talířích Zemi už v dávných dobách. Artefakt se jmenuje po svém nálezci polském badateli Sergeji Lolladoffovi. Bývá často označován za podvrh.
Betonový blok v uhlí - stáří cca 280 mil. let

V roce 1928 nalezl horník Atlas Almon Mathis v hlubinném uhelném dole u Heaveneru v uhlí několik asi 30-ti centimetrových hladkých krychlí z hmoty, připomínající beton. Tyto bloky byly nalezen v uhelné sloji staré 280 milionů let. Přirozeně vzniknout nemohly, kdo je tedy vyrobil ?
Železné jäkly - stáří 65 mil. let
z.jpg
V roce 1968 prohledávali archeologové fosilie v křídovém souvrství v Saint-Jean de Liver odkrytém při odstřelu a narazili na kovové trubice se zakulacenými rohy. Vrstvy, ve které byly trubky nalezeny, je stará 65 milionů let. Trubkama se zaývali vědci Y. Druet a H. Salfati, kteří potvrdili jednoznačně, že trubky- jäkly byly vyrobeny rukou člověka, a že ve verstvě křídy musely být už při vzniku sedimentů.
Pravěký sniper ? - stáří 210-65 mil. let
g.jpg
Při zkoumání nalezené fosilie kostry dinosaura byl na jeho lebce nalezen vstřel a výstřel po malorážném vysokorychlostním projektilu, jaké se používají teprve v nejmodernějších vojenských zbraních. Otviory zkoumali vojenští balistici, a jednoznaný závěr jejich zkoumání vyloučil jakýkoliv jiný způsob vzniku otvorů v lebce mrtvého dinosaura. Že by mohl existovat v době dinosaurů člověk je překvapující, ale že by disponoval i moderními vysokorychlostními střelnými zbraněmi je nanejvýš záhadné.
Zlatý řetěz v uhlí - stáří cca 280 mil. let

V uhelné sloji v dole Tayorville v jižním Illionis po rozlomení velkého kusu uhlí byl nalezen zlatý řetěz "neuvěřitelné řemeslné zručnosti". I dnes by dala výroba takového řetězu stejné řenmeslné dokonalosti dost práce zručnému zlatníkovi.
Že by turiské z budoucnosti? Nebo prastará civilizace, která popírá naši - tedy Darwinovu teorii evoluce?
Kostry lidí dnešní anatomie - stáří 3 - 9 mil. let

Když profesor Giuseppe Ragazzoni z technického institutu v Brescii sbíral zkamenělé ulioty v pliocénní vrstvě v Colle de Vento, objevil několik lidských kostí, a horní část lidské lebky. Podle dvou paleontologů, kterým kosti ukázal, musely být pohřběny nedávno, protože patřily člověku s dnešní anatomií. Jenomže kosti a lebka byly v pliocénní vrstvě staré 3-4 miliony let, a lebka byla částečně vyplněná zkamenělými korály a modrozeleným jílem, charakteristickým pro střední pliocén. Toto tělo kdysi omývalo prastaré moře, jež se kdysi dotýkalo těchto svahů Alp.

Po asi čtyřech letech kopal vedle tohoto místa nálezu, a objevil velké množství lidských kostí, Všechny kosti byly dokonale obalené a prostoupené úlomky korálů a ulit, jež byly součástí prastarého moře. Po měsíci však došlo k naprosto dokonalému nálezu - byla nalezena kompletní kostra, jejíž lebka byla rozbita na několik ůlomků. Po ejich sestavení vědci konstatovali, že jde o kostru, jejíž anatomie dokonale odpovídá anatomii dnešní ženy. Opět bylo dle korálů, ulit a jílu v sedimentu potvrzeno stáří 3-4 miliony let. Poté všechny kosti a kostru zkoumal profesor římské univerzity Giuseppe Sergi, který zjistil, že patří čtyřem jedincům, dospělému muži, dospělé ženě, a dvěma dětem. Všechny odpovídaly anatomii dnešních lidí.Další lebku anatomicky odpovídající dnešní,u člověku nalezl horník u Angels Creek v hloubce 40 metrů. Dle vrstvy ve které se nacházela a dle stupně fosilizace odborníci geolog Becker, vedoucí geolog Amerického geologického průzkumu Clarence King, paleontolog a prezident Národní akademie věd O.C.Marsh, a Harvey Putnam z muzea v Harvardu potvrdili stáří lebky na 5-9 milionů let.
Kostra člověka dnešní anatomie - stáří 33 - 55 mil. let
f.jpg
V Tuolumnském okrese v Kalifornii probíhala těžba, při které byla v hloubce 60 metrů objevena kromě zubů mastodonta i kompletní kostra člověka dnešní anatomie. Bylo to ve štěrkové vrstvě s vulkanickým povlakem z období miocénu, popřípadě oligocénu, tady stáří 33-55 milionů let.
Kostra člověka dnešní anatomie - stáří 286 - 320 mil. let
j.jpg
Další, a to mnohem starší kostra "dnešního člověka" byla objevena Macoupinském okrese v Illinois. Kostra dospělého muže ležela v hloubce 40-ti metrů v uhelné vrstvě, pokryté půlmetrovou vrstvou břidlice. Illinoiské uhlí pochází z tzv. Pensylvánského období, které spadá do druhé poloviny karbonu, což znamená, že kostra je stará cca 286-320 milionů let. Toto období spadá před existenci dinosaurů, kteří se po Zemi začali procházet zhruba před 210 mil. let.
Fosílne texaské kladivo
kladivo.jpg
V júni roku 1934 našli manželia Max a Emma Hahnoví, počas obyčajného výletu v blízkosti mestečka London v americkom štáte Texas, podivuhodný artefakt, ktorý zamotal hlavy všetkým historikom a archeológom. Fosílne kladivo sa tak dostalo na zoznam najpodivnejších nálezov ľudských dejín, a to z viacerých dôvodov.
Manželia Hahnoví počas turistickej vychádzky zbadali kus dreva, ktorý trčal z pevnej pieskovcovej skaly.
Podarilo sa im uvoľniť tento kameň, ktorý si so sebou zobrali domov. Trinásť rokov sa s týmto záhadným nálezom nehýbalo, až v roku 1947 rozbil George Hahn, syn spomínaných manželov, horninu, kedy objavil železné kladivo na drevenej násadeAni to by ešte nebolo také zvláštne, tajomným sa to stalo až v roku 1989, kedy metalurgovia z Batelle Memorial Laboratory v americkom Columbuse urobili analýzu kovovej časti kladiva. Zistili, že tú tvorí 96,6% čistého železa, 2,6 % chlóru a menej než 1% síry. Ide teda o takmer čisté a nehrdzavejúce železo, ktoré by v dnešnej dobe nebolo také jednoduché vyrobiťRöntgenové snímky a magnetické testy potvrdili, že v materiály nie sú viditeľné žiadne nepravidelnosti. Navyše vek pieskovca, v ktorom sa kladivo nachádzalo, odhadli geológovia na 140 až 400 miliónov rokov! Kto teda mohol niekedy v druhohorách vyrobiť kladivo z takmer čistého železa, keď o našich predkoch ešte nikto ani nechyroval?
Fosílny klinec a skrutka
Neobvyklý nález tiež objavili robotníci v roku 1844 v kameňolome pri škótskom mestečku Dundee. V íle totiž našli asi 60 centimetrov vysoký blok kameňa, z ktorého po rozbití vypadol hrdzavý železný klinec. Problém bol v tom, že geológovia odhadli vek tohto kameňa asi na 60 miliónov rokov, kedy ľudia ešte neexistovali.

Doslova šokujúci nález objavili geológovia na úpätí čínskej hory Mazong na rozhraní čínskych provincií Ganzu a Chi-jang, kde zo skaly vyčnievala oceľová skrutka. Samozrejme vek skaly odhadli geológovia na desiatky miliónov rokov. Oceľovú skrutku nakoniec preskúmali aj čínski experti z Úradu pre výskum farebných kovov a z Úradu pre nerastné suroviny, a napriek tomu túto záhadu nevedeli vysvetliť. Vedci sa zmohli len na strohý záver, že nie je možné poskytnúť jasné vedecké vysvetlenie.
Železná miska z Oklahomy
miska.jpg
V roku 1912 objavil kurič Frank Kennard, ktorý pracoval pre mestskú oklahomskú elektráreň v meste Thomas v čiernom uhlí železnú misku. Pri práci, kedy hádzal uhlie do veľkého kotla, si všimol neobvykle veľkú horninu, ktorá by veľmi zle horela. Pokúsil sa ju preto rozbiť, no na jeho aj kolegove veľké prekvapenie z horniny vypadla železná miska, ktorá v hornine zanechala svoj odtlačok. Kennard napokon zistil, že uhlie pochádzalo z bane pri americkom mestečku Wilburton v štáte Oklahoma.
Neskôr americký geológ Robert Fay potvrdil, že čierne uhlie z tejto lokality je staré okolo 310 miliónov rokov! Kto teda dokázal niekedy v
prvohorách vyrobiť železnú misku? Človek to určite nebol, riešením preto zostáva len to, že miska niekomu vypadla do prastarých močiarov, kde sa v dávnej minulosti vytváralo čierne uhlie. Mohol sa teda niekedy v dávnych dobách po Zemi pohybovať predchodca Homo sapiens alebo nejaká iná inteligentná bytosť?
Kamenné gule
gule.jpg
“Zem pradávnych sĺnk v chladnom tieni tajomstiev, na mapách jej dávno niet.” Takto opísal v jednej zo svojich skladieb bájnu Atlantídu Meky Žbirka. Akú spojitosť to má s touto, na prvý pohľad obyčajnou kamennou guľou? Táto a ešte viaceré iné gule sa našli v Kostarike, kde medzi miestnymi ľuďmi prevláda mýtus, že práve tieto gule sú pozostatky Atlantídy. Nuž, aj by mohlo byť, ale jedna takáto vec vraj váži až 15 ton!
človek srelkaa.jpg
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one