Kým neprijmeš minulosť, nemáš budúcnosť...

OBRI - Všetko je inak.
Prví- pôvodní ĽUDIA: Obri - ĽUDIA dávnoveku
obri srelkaa.jpg
kostra srelkaa.jpg
Vedci ľuďom masovo tvrdia, že ľudstvo sa vyvinulo samovývojem zo zvierat teóriou vymyslenú Darwinom pred 154 rokmi "O pôvode druhov cestou prírodného výberu." Ani Darwin, ani nikto iný však po dobu 4 miliárd rokov vrátane posledných 7 miliónov rokov na tejto planéte nebol a nemohol pozorovaním, meraním, ohmatáním dokázať, že to tak bolo - samovývoj bez zásahov odinakiaľ.
obri srelkaa.jpg
obri srelkaa.jpg
Existuje nespočetné množstvo písomných záznamov, kníh a štúdií vykonaných ľuďmi, ktorí považujú existenciu obrov ako vedecký fakt. Niektorí veria, že dôkazy na podporu tohto tvrdenia sa stali obeťou potláčania, pretože by to odporovalo "konvenčnému" evolučnému Darwinovu príbehu (Charles Darwin 1809-1882), ktorý bol vydaný v Londýne roku 1859 dielo s názvom "O pôvode druhov cestou prírodného výberu. "Základným pilierom tejto teórie je tvrdenie, že po mnohých prechodoch od jedného živočíšneho nedokonalého druhu k dokonalejšiemu, ktorý sa dokázal lepšie prispôsobiť prostrediu, sa podarilo súhrou šťastných náhod dôjsť až k stvoreniu, zvanému" Homo sapiens "- teda k" človeku múdremu ". Vo svetle poznatkov z poslednej doby, aj za pomocou internetizácie, sa však ukazuje, že sa všetko odohralo trochu inak.
obri srelkaa.jpg
obri srelkaa.jpg
Nálezy pozostatkov rastlinnej a zvieracej ríše na planéte Zem kopírujú fylogenetický vonkajších tiel týchto stvorenia, a prítomnosť kostier a odtlačkov nôh obrov z dôb 200 miliónov rokov až 3 miliardy rokov ukazujú, že v týchto dávnych dobách, bez nálezov pozostatkov vyšších živočíšnych tvorov - cicavcov, poloopíc a opíc, sa títo obri nemohli vyvinúť zo zvierat žiadnym samovývojem !!!
obri srelkaa.jpg
obri srelkaa.jpg
V knihe Genesis, prvej knihe Mojžišovej, môžeme nájsť zmienky o existencii obrov,"Obrovia (Nephilim), potom boli na Zemi v tých dňoch, áno, aj potom vchádzali synovia Boží k ľudským dcéram a rodily im. To sú tí mocní, ktorí oddávna boli, muži na slovo vzatí." (Biblia, Genesis 6: 4)
V starom zákone je zapísaný príbeh obra Goliáša, vodcu Filištíncov, ktorého porazil ľstivý Izraelčan David. Goliáš vraj bol vysoký okolo 3,5 metrov a nosil na svojom tele ťažký pancier vážiaci 100 kilogramov. Podľa Biblie bol ďalším legendárnym obrom aj Og, ktorý spal na lôžku dlhom deväť lakťov, teda asi 4 metre, nad ktorým zvíťazil prorok Mojžiš. Obrom mal byť podľa starých gréckych bájí tiež Prométheus, ktorý priniesol ľuďom oheň. V severskej mytológii boli obri považovaní za pánov tvorstva a za boží predkov. Aztékovia sa zmieňovali o obroch v takzvanom druhom období sveta, kedy sa boh "Tezcatlipoca vplyvom svojho božstva premenil v slnko a všetci ostatní bohovia stvorili obrami." "Boli to ľudia takej veľkosti a sily, že holými rukami vytrhávali stromy zo zeme. Všetky tieto gigantické bytosti vraj spláchla biblická potopa sveta. Dlho boli tieto mýty považované len za báchorky bez reálneho základu.
Dávnym obrov sú pripisované mnohé monumentálne kamenné stavby, ako je napríklad Stonehenge na juhu Anglicka, slávne kamenné rady vo francúzskom Carnaku,stejně jako chrám v Baalbeku, Kyklopské zdi v Mykénách, záhadné megalitické staveniště v Puma Punk a starobylé mesto Tiwanaco v juhoamerických Andách, pochádzajúce z úsvitu ľudských dejín.
obri srelkaa.jpg
obri srelkaa.jpg
Carnac ve Francii.jpg
Baalbeck Chrám v Libanonu.jpg
obri srelkaa.jpg
Kyklopské zdi v Mykénách.jpg
Megalitické staveniště v Puma Punku.jpg
Starobylé město Tiwanaco v jihoamerických Andách.jpg
Že je na týchto "povestiach zrnko pravdy", sa dozvedáme čoraz častejšie z nálezov obrích ľudských ostatkov, objavených pri archeologických vykopávkach v posledných storočiach.
Že by teda staré legendy o existencii obrov neklamali? Medzi oficiálne potvrdené nálezy patrí obr z Jávy, nazývaný vedci Megantropitecus, ktorý žil podľa vedcov pred 1,4 miliónom rokov a bol vysoký najmenej 2,75 m. Jeho zuby boli tiež veľké - 6,7 x 4,7 cm a vážil úctyhodných 370 - 450 kg.
obri srelkaa.jpg
Nálezy obrích kostier boli v päťdesiatych rokoch 18. storočia registrované na Malte. Gion-Frančić Agius de Soldanis pri polostrove Gozo, patriaceho k Malte, je neolitický chrám zvaný "Gigantija," ktorý podľa miestnych tradícií zbudovali obri.
obri srelkaa.jpg
1821 - Tennesseee -
vykopané kamenné múry, pod ktorými ležali 2 kostry s výškou 215 cm. 1833 - čata vojakov odkryla pri kopaní výkopu gigantickú ľudskú kostru, ktorá mala merať viac ako 3,60 m a mala sa pýšiť dvoma radmi zubov. Blízko nej sa našli obrovité zbrane.
V novembri 1856
v Západnej Virgínii odkryli robotníci pri kopaní na vinici ďalšie desivé pozostatky. Malo sa jednať o kostru vysokú 3,28 metra. Tento nález opisuje aj rad ďalších svedkov. Kostra bola však zakopaná.
1877 - baník si všimol, že zo skaly vyčnieva skamenená kosť,
zarastená v kremíku, stará podľa rádiokarbónová metódy 185 miliónov rokov. Bola prevezená do Eureka Stone. Po zmeraní bolo istené, že jej dĺžka od kolena po pätu merala 97 centimetrov.
obri srelkaa.jpg
Podľa ďalšej reportáže týchto novín boli na Fridemanově ranči objavené pozostatky ďalšie obrie bytosti vysoké 230 centimetrov. Obrovské ľudské zuby - stoličky, boli objavené v roku 1926 v bani Eagle II. v Montane. Baníci ich našli v uhoľnej vrstve starej prinajmenšom 30 miliónov rokov. 1936 - nemecký antropológ a paleontológ Larsan Kohl vykopal na brehu pri jazere Elajyzi v Strednej Afrike obrie kostry 12 mužov, ktorí merali 350-370 cm. Zvláštnosťou je, že sa honosili 2 radmi horných aj dolných zubov. Ich lebky boli podivne skosená až po bradu.
obri srelkaa.jpg
V Poľsku sa za II. svetovej vojny kopali pri hromadných popravách obrie jamy. Boli nájdené skamenené lebky s výškou 55 cm, čo je 3x väčší rozmer než lebka bežného človeka. Ten, komu by takáto lebka patrila, by musel podľa výpočtov merať 3,5 metra.
obri srelkaa.jpg
Veľký kaňon - nad dedinkou Tuba City sú obri vyrytia do skalnej steny.
obri srelkaa.jpg
V Austrálii našiel známy archeológ Rex Gilroy západne od Blue montains odtlačky obrovských ľudských nôh, šúľky, sekery, nože, obrie chrbticu a stoličku s rozmermi 5x8 cm.
obri srelkaa.jpg
Biblický obr z Turecka: V 50. rokoch 20. storočia narazili robotníci, pracujúci na stavbe cesty v blízkosti mesta Homsna na juhovýchode Turecka, v údolí rieky Eufrat, na obrovský hranatý predmet pripomínajúci rakvu. Vnútri boli pozostatky tvora, pripomínajúce svojím vzhľadom človeka, avšak bol dvakrát väčší! Bohužiaľ bola drvivá väčšina tunajších nálezov zničená ťažkými strojmi a nikto nevie, kde domnelé kosti obrov nakoniec skončili. Zmizli rovnako nevysvetliteľne, ako mnoho ostatných kontroverzných nálezov obrích pozostatkov.
Severná Amerika V riečisku rieky Paluxy u Glen Rose (Texas, USA) boli odhalené odtlačky obrích chodidiel dlhé 54,61 cm a široké medzi 13,97 a 20,32 cm. Je kuriózne, že tieto odtlačky sa nachádzajú uprostred dinosaurích stôp v geologickej vrstve starej približne 140 miliónov rokov. (Dr. Cecil Dougherty: "Valley of the Giants", Cleburne, Texas 1971)
Austrália Dr Rex Gilroy, riaditeľ Mount York Natural History Museum, tiež našiel v blízkosti mesta Bathurst, N.S.W., západne od Blue Mountains, odtlačky obrích chodidiel, ktoré sú dlhé 60 a široké 18 centimetrov. Okrem toho objavil nadmerne veľké prehistorické nástroje, ako palice, sekery, nože a ďalšie. Našiel tiež obrie chrbticu a zub - bola to stolička - o veľkosti 5,8 cm. Tamojší domorodci dodnes vo svojich folklórnych piesňach ospevujú obrami. (Nakladateľstvo Econ, informatívny spis: "Das Weltphánomen Erich von Däniken")
Ázie Vedecky uznané nálezy sú "Obr z Jávy" a "Obr z južnej Číny". (Denis Saurat: "Atlantis und die Herrschaft der Riesen", Stuttgart 1955)
Blízky východ V Sýrii, šesť kilometrov od Safita, objavili archeológovia obrovské pästné kliny s hmotnosťou 3,8 kg. (Denis Saurat: "Atlantis und die Herrschaft der Riesen", Stuttgart 1955)
Afrika Ain Fritisse (východná Maroko) boli objavené pästné kliny o týchto rozmeroch: 32 cm dĺžka a 22 cm šírka. Vážili 4,2 kg. (Denis Saurat:, Atlantis und die Herrschaft der Riesen ", Stuttgart 1955) V Chenini (Tunis) sa nachádza cintorín, na ktorom sú hroby obrov, ktorých kostry meria viac ako tri metre. (Robert Charroux:" Unbekannt, geheimnisvolle, Phantastisch " , Dusseldorf 1970) Nemecký antropológ Larson Kohl objavil roku 1936 na brehu jazera Elyasi v Stredoafrickej republike kostrové zvyšky obrích ľudí. (F. Weidenreich: Apes, Giants and Man ", Chicago 1946) Vedecky preukázaný bol aj" Obr z Transvaalu ". (Denis Saurat: "Atlantis und die Herrschaft der Riesen", Stuttgart 1955)
Ďalším je obor z juhovýchodnej Číny, ktorý bol údajne 3 - 3,5 m vysoký a vážil 400 kilogramov. Podobný objav bol hlásený z Tunisu, kde v oblasti Chenini bol objavený celý cintorín obrov, kostry s výškou 3 metrov. Vedecky je preukázaný aj obr z Transunalu.
obri srelkaa.jpg
Hlásenie o týchto obrích podivuhodných humanoidných kostrách dochádza z celého sveta, najviac ich pochádza zo Severnej Ameriky. V nálezoch obrov z rôznych kontinentov boli aj lebky s čeľusťami s 2 radmi zubov!
obri srelkaa.jpg
1879 – u Whiskonsinu byly vykopány obří obratle, lebka a kosti a v kraji Ashland v americkém státě Ohio vyhrabal badatel George W. Hill obrovské ostatky humanoida měřícího téměř 3 metry. Stejný rok byl hlášen nález třímetrové kostry i z Brewersville v Indianě.
1885 – v Pensylvánii v Gasterville nalezena kamenná hrobka s kostrami o výšce 215 cm a na stěnách zbytky obrázků lidí, ptáků a zvířat.

1890 – podivné nálezy byly zaznamenány i v Egyptě, šlo o ženy a děti neobvyklého vzrůstu, takzvané "ďábelské mumie" vzhledově velmi odlišné od všech předešlých, o výšce 2 metrů.

1898 – V Německu, v Porůří archeologové odhalili zkamenělé kosti lidí - 210-240 cm
obri srelkaa.jpg
V roku 1911 v americkej Nevade vykopali robotníci ťažiace guáno, teda prírodné hnojivo z trusu netopierov, ďalší prekvapivý nález. Banské inžinier a amatérsky archeológ John T. Reid tú odkryl v pravekej jaskyni pozostatky obrích ľudí s hrdzavými vlasmi a fúzy. Ich výška, ako na svoje prekvapenie namerali archeológovia, bola na svoju dobu unikátny, merali od 2 do 2,5 metra. Tieto obrami poznali indiáni kmeňa Piutů, ktorí im hovorili Si-Te-CAH, ako im hovorili ich pradědečkové. "Piutové hovoria, že kmeň Si-Te-CAH žil na jazere u jaskyne. Piutové a dlouhonozí rusovlasí obri nevychádzali dobre. Indiáni obviňovali Si-Te-CAH z kanibalizmu a viedli proti nim vojnu. Po dlhom boji koalície kmeňov chytila ​​zvyšné obrami v jaskyni nazvanej dnes Lovelock, "opisuje americký výskumník Dr. Joseph Jochmans. Keď vraj zostávajúce Si-Te CAH odmietali vyliezť von, navŕšili indiáni pred ústie jaskyne raždie, ktoré zapálili a všetci obri vraj zomreli v jaskyni zadusením v hustom dyme či v plameňoch. Sú tieto povesti, dedené po celé generácie, pravdivé? Všetko nasvedčuje tomu, že áno. Pri neskorších archeologických prieskumoch bolo totiž v jaskyni nájdených 10 000 rôznych artefaktov, ako sú kamenné nože, košíky a lovecké náradia. Vedci ale nejavili ochotu sa takýmito nálezmi bližšie zaoberať, preto baníci väčšinu múmií nakoniec zlikvidovali a tak je vlastne zázrak, že jedna celá lebka, meracie 30 centimetrov, je dnes uložená v Humboltova múzeu v Berlíne. Celý prípad by určite upadol nakoniec v zabudnutia, keby tunajšie noviny Lovelock Review-Miner nepriniesli 19. júna 1931 článok o jedinečnom náleze dvoch kostier na dne Humboltova jazera. Jedna z nich mala výšku 260 cm, druhá merala zhruba 3 metre!
obri srelkaa.jpg
1950 V Južnej Afrike bol u diamantovej bane objavený obrovský kus lebky s výškou 45 centimetrov, nad ktorej očnicovými oblúky boli podivné výrastky, pripomínajúci rohy. Antropológovia určili artefaktu starobe na 9 miliónov rokov.
obri srelkaa.jpg
Rok 2008, Gruzínsko - archeológovia odhalili kosti obrovských rozmerov neďaleko Borjoni.
obri srelkaa.jpg
Kópiu jednej z gigantických kostí môžeme dnes ale obdivovať v Mt. Fossil Museum v meste Crosbyton vzdialeného 400 kilometrov od Dallasu v Texase. Miestne riaditeľ Joe Taylor o náleze povedal toto: "Objavená stehenná kosť merala 120 centimetrov a dnes sa predpokladá, že bytosť, ktorej patrila, bola vysoká 430 až 490 centimetrov."
obri srelkaa.jpg
obri srelkaa.jpg
V povestiach a mytológiách na celom svete, vrátane Biblie - Genesis, nachádzame zmienky o tom, že prví ľudia boli stvorení "Bohom", alebo "dokonca" Bohmi ", ktorí sa nezmazateľne zapísali do posvätných textov a tým aj do pamäte ľudstva. Títo "Bohovia" ovládali mnohokrát vyspelú technológiu, niekedy sa zblížili s ľuďmi a inokedy priamo zasahovali do ich vývoja. Číňanom, domorodcom z Afriky, Peržanom, Feničanom, Arabom, austrálskym Aboriginům, juhoamerickým indiánom a vládcom dávnej Indie svoje vedomosti odovzdávali "Bohovia", ktoré vidíme dnes na skalných rytinách, soškách a iných vyobrazeniach.
Podľa najstarších prameňov, ktorými sú sumerskej tabuľky nájdené v Iraku v roku 1849, popísané klinovým písmom, stvorili prvého človeka vesmírne bytosti. Tieto zlomky starovekého mýtu boli kedysi súčasťou preslávené Aššurbanipalovy knižnice v Ninive. Podľa týchto 6000 rokov starých textov je ľudstvo potomkami rasy ľudí z inej planéty, ktorí zostúpili na zem v lietajúcich strojoch. Sumerská ríše sa rozkladala na území Mezopotámie v roku 3000 - 2000 pr. N. L. Názov Sumer, čiže "KI-eN-GIR." KI znamená doslova krajina alebo miesto, pevnina či oblasť. GIR je potom lietajúci teleso, en je len titul. Celkový výraz sa dá preložiť ako "Miesto vlády nad lietajúcimi telesami". Sumerská kultúra vznikla náhle a je dodnes považovaná za úplný základ nášho poznania, pretože dala svetu mnoho prevratných vedných odvetví, ako matematiku, medicíny a chémiu. Najmä v astronómii predbehla svoju dobu, rovnako ako u vynálezu kolesa a písma. Tiež vtedajšia architektúra bola pozoruhodná: Sumeri ako prví začali používať dlažobné kocky a ulice boli pravouhlo radené do blokov, aké poznáme z dnešných veľkých miest, ako je napríklad New York. Významné sú sumerskej pečatný valčeky patriaci medzi najstaršie miniatúrne pamiatky sveta. Tieto valčeky pochádzajú z doby urucké kultúry z južnej Mezopotámie, z obdobia medzi rokmi 3 200 - 2 200 pr. N. L. Ich prevedenie je vysoko umelecké. Na dĺžku meria jeden alebo maximálne šesť centimetrov a ich majitelia je nosievali okolo krku. Používali sa k potlačiam hlinených nádob a razítkovaly sa nimi listiny. Najstarší z nich znázorňuje mytologické postavy a symboly: Vtáčie ľudí, rozprávková zvieratá, napoly ľudská a napoly zvieracie stvorenia, postavy v lietajúcich bárkach, v ktorých sedia bytosti podobné ľuďom a lietajúce gule na nebi. Nájdeme tu aj neznáme bohov v šišakoch u "Stromu života," ako znie jedno z nezmyselných vedeckých pomenovaní, rovnako ako "Lietajúci duchmi." Títo "duchovia" sú tu vyobrazení ako človeku podobní tvorovia s dvoma či štyrmi krídlami, či ľudia s hlavou dravého vtáka, na niekoľkých ďalších sa objavuje aj podivný znak nápadne pripomínajúce nákres atómu.
Hádankou pre archeológov zostáva už spomínaný "Strom života." Raz má podobu kríža, inokedy ide o výtvor akoby navzájom spojených pradien, či nití, takže niekedy sa tak pravdepodobne podobá vyobrazením genetického kódu. O tom by ale pred tisícročiami nemali mať vtedajší ľudia podľa "vedcov" z univerzít ani poňatia! Že by naozaj zasiahli bohovia? V eposu o Gilgamešovi, ktorý sa opiera o sumerskej pramene, sa hovorí o bytostiach zvaných DINGIR. Tento výraz sa obyčajne prekladá ako "bohovia". DIN znamená sudcu, ten, ktorý rozhoduje, vládca, pán. Výraz GIR označuje "meč, prerezávač, lietajúce teleso." DINGIR boli teda "vládcovia lietajúcich telies."
Nemecký spisovateľ Dr. Hermann Burgard o tom napísal: "Ak sa budeme objektívne zaoberať jednotlivými textami, ak analyzujeme ich čiastočná odlišná znenie, ak ich porovnáme a preveríme v celkových súvislostiach, pokiaľ sa skutočne preberieme všetkými 100 000 klínopisnými tabuľkami, dospejeme k inému záveru, než konzervatívny vedci: Zmienky o nepozemských bytostiach, dejoch a javoch sú v nich tak početné a tak logicky do seba zapadajúce, že prinajmenšom ich jadro musia byť pravdivé. "Z klínopisných tabuliek teda vyplýva, že bytosti DINGIR, (alebo tiež inak Anunnaki), lietali hore na nebesia. Nebo bývalo v sumerských textoch označované znakom "AN," čo sa dá preložiť ako "hore." Možno preto nie sú tieto klínopisné tabuľky z väčšej časti nedostupné a ich preklady neboli nikdy zverejnené.
Tieto podivné bytosti boli dobre známe aj u juhoamerických kultúr. Tu sa o nich zmieňujú vo svojich mýtoch starí Mayovia, ktorých boh Tlaloc mal podľa vyobrazenia na mayských reliéfoch na sebe niečo ako leteckou kuklu, splývajúce až na ramená a vysoké rukavice, aké nosia dnešný astronauti. Podobné "bohov" poznali aj Aztékovia a Inkovia. Práve oni vraj kedysi naučili tieto národy staroveku prvým základom poľnohospodárstva, remeslám i umenia. Sumerskej texty popisujú tieto tajomné tvory ako stvorenie podobná človeku. Ako dosvedčujú početné archeologické nálezy obrazového materiálu, mali títo neznámi cudzinci však aj vlastnosti, ktorými sa od bežných ľudí odlišovali. Podľa klínopisných legiend boli podstatne vyššie - asi 2,5 metra, disponovali "prenikavým zrakom", pretože videli aj to, čo bolo skryté vo vnútri - a obklopovala je "boží žiara". V texte, kde sa píše o hrdinovi Utanapištimovi, (ktorý je zhodný s Noem), bolo potrebné "vyrábať" pre DINGIRy zvláštne vzduch na dýchanie a tiež akýsi "chlieb života" a "vodu života." Sumerskí pisári ďalej oznamujú: "Ich podstatu nemožno pochopiť, ich žiara je neznesiteľná. "Z historicky mladších asýrskych textov sa dokonca dozvedáme, že boh Asur a bytosti DINGIR zasiahli niekoľkokrát aj do vojnových udalostí a používali neznáme moderné zbrane. Lietajúci vozy DINGIRů odleteli iv, zahalené do oblaku dymu, a pristávali na "Umelé vrchu" v meste Uru. Tieto umelo navŕšené hory, zvané Zikkurat, boli významným stavebným prvkom vtedajších miest a boli tiež pokladané za najdôležitejšie svätyne bytostí DINGIR. Keď sa roku 1875 anglický archeológ, historik a lingvista George Smith zaoberal štúdiom starovekej Mezopotámie, došiel k záveru, že tieto božské bytosti zostúpili na Zem z nebies pred 450 000 rokmi z planéty Nibiru. Tvrdil tiež, že biblická kniha Genesis je založená na veľmi podobných starodávnych textoch - a práve v knihe Genesis sa hovorí v súvislosti s týmito bytosťami o stvorení prvého človeka.
Z knihy Kronika našej fantastické minulosti od W. J. Langbein: Celým svetom mytológie obchádzajú duchovia, ktorí sa údajne vyskytovali na našej planéte už od nepamäti. Bájeslovná tradície pritom húževnato lipnú na tom, že títo obri boli potomkami bohov. Tu prikladáme niekoľko príkladov: a) "Za tých dní, kedy synovia božskí vchádzali k dcéram ľudským a tie im rodili, vznikali na zemi obri, ba ešte aj potom. To sú hrdinovia, mužovia povestní. "(1. Mojžišova, 6,4) (Zwingliho Curyšské biblie. - V českom ekumenickom preklade sa namiesto" o obroch "hovorí o" zrůdách "- pozn. Prekl.) b) "Povedz strážcom nebies ..., prečo ste opustili vysoké, posvätné neba, spali so ženami, poškvrnili sa stykom s dcérami ľudskými, brali si ženy a plodili ľudské deti i synov obrov?" (Emil Kautzsch: "Die Apokryphen und Pseudepigraphen des Alten Tes-tamentes", Tubingen 1900) c) "Ony Kainovej dcéry, s ktorými sa anjeli spojili, otehotneli, nemohli však porodiť a umierali. Niektoré bytosti, ktoré nosili vo svojom tele, zomreli, iné sa však dostali z tela von, a síce tak, že roztrhli matkino telo a pri pupku vystúpili na denné svetlo. Keď potom boli starší a vyrástli, ukázalo sa, že to sú z obrov. "(Kebra Negest, 23. zväzok, 1. časť: Nádhera kráľov) d) V starogréckej mytológii držal obr Polyfémos vo svojej jaskyni v zajatí Odyssea a jeho dvanásť druhov. Polyfémos bol jednooký syn boha Poseidona. (Herbert Gottschalk: "Lexikon der mytológie", Berlín 1973) e) Na prvý tabuľke sumerského Epose o Gilgamešovi sa tvrdí, že Gilgameš bol človekom iba z jednej tretiny a z dvoch tretín išlo o božskú bytosť. Na výšku meral údajne 11 lakťov (asi 5,5 metra), v ramenách bol široký deväť piadí (asi 2 metre). (Epos o Gilgamešovi) f) Aztékovia sa zmieňovali o obroch v takzvanom druhom období sveta: "... V tejto dobe žili obrovia, ktorí našim predkom rozprávali o svojej minulosti ... Tezcatlipoca sa vplyvom svojho božstva zmenil v slnko a všetci ostatní bohovia stvorili obrami. Boli to ľudia takej veľkosti a sily, že holými rukami vytrhávali stromy zo zeme. "(Walter Krickeberg:" Marchena der Azteken und Inkaperuaner, Maya und Muisca ", Jena 1928 (nové vydanie: Diisseldorf 1972) g) Najpodrobnejšie opis o vzniku bohov sa dočítame v Knihe Enocha. Pod nadpisom "prípad anjelov a ich konečného potrestanie" sa dozvedáme: "Keď sa pozemšťania rozmnožili, rodili sa im za oných dní krásne a rozkošné dcéry. Keď ich však zbadali anjeli, synovia nebies (negatívny mimozemšťania), hriešne po nich zatúžili a dohovorili sa : 'Chceme si vybrať ženy medzi pozemšťanky, aby nám porodili deti. Ich vodca k nim prehovoril takto:' Obávam sa, že nebudete tento čin chcieť vykonať, takže sa budem musieť za veľký hriech kát sám. ' Tu všetci prehovorili a takto mu odpovedali: Zložíme prísahu a navzájom sa zaviažeme, že sa tohto úmyslu nevzdáme, ale zamýšľané dielo dokážeme do konca. ' Tú prisahali všetci pospolu a navzájom sa zaklínal. Bolo ich celkom 200, ktorí sa za dní Jaredových zniesli na vrchol hory Hermon. Títo a všetci ostatní poňali sebe ženy, každý si z nich vybral jednu a začali k nim vchádzať a poškvrnili sa na nich. naučili je čarovným prekliatiam, zaříkávadlům, zberu koreňov a odhalili im liečivé rastliny. Ženy však otehotneli a rodili 3000 lakťov vysoké obrami. " (Emil Kautzsch: "Die Apokryphen und Pseudepigraphen des Alten Tes-tamentes", Tubingen 1900)
obri srelkaa.jpg
obri srelkaa.jpg
Vzhľadom na to, že obri ako potomkovia bohov sú v mytológii veľmi hojne zastúpení, je viac než isté, že toto nie je výplod fantázie našich predkov. Naši predkovia totiž v hojnom množstve po celom svete nezávislé na sebe a nezávislé na generáciách popisujú stále to isté rovnaké. Mytologické rozprávanie s odkazy našich predkov veľmi rozporom súčasnú antropológiu, ktorá má neskrývané problémy s tým, aby začala vo svojich úvahách počítať s prehistorickými obrami. Výnimkou je v tomto ohľade dr. Louis Burkhalter, bývalý delegát francúzskej Prehistorické spoločnosti, ktorý už v roku 1950 v článku publikovanom v Revue du Musée de Beyrouth uviedol: "Mali by sme si konečne ujasniť, že existenciu obrích ľudských rás v epoche acheuléen (kultúrne stupeň staršej doby kamennej, ktorý vyplnil najväčšiu časť doby ľadovej) je nutné pokladať za vedecky overenú skutočnosť." (Denis Saurat: "Atlantis und die Herrschaft der Riesen" , Stuttgart 1955)
obri srelkaa.jpg
Po celom svete sa to hemží záhadnými megalitickými stavbami, u ktorých nie je ľahké si predstaviť, že je zbudovali "bežní" ľudia. Spomeňme si napríklad na tisíce monolitov, ktoré stoja vyrovnané v presnom zákryte u bretónskeho Carnaku, na "visiace kamene" u anglického Stonehenge , na Hadiar El Guble, "Kameň juhu" v Libanone, ktorý váži dva milióny kilogramov a bežnú ľudskou silou s ním rozhodne nie je možné pohnúť. Táto a ďalšie megalitická stavebné diela budú úplne zrozumiteľná, zahrnieme do svojho myšlienkového schémy obrami.
obri srelkaa.jpg
V južnom Anglicku, pri dedine Cerne Abbas v Dorsetshire, stojí už celé tisícročia 55 metrov vysoký obr. Je veľmi jednoduchým spôsobom "vyrytý" do kriedového kopca - prehistorickí umelci odstránili z kopca trávu a zeminu, až sa na dennom svetle objavila biela kriedová vrstva. k tomu, aby tento Obr z Cerne Abbas mohol vzniknúť, sa podľa najnovších prepočtov muselo odstrániť 25 ton drnov trávy. Seriózny NEUE Zürcher Zeitung k tomu poznamenali: "Obr z Cerne Abbas je dodnes záhadou. Vyvoláva odvážne špekulácie, ale zatiaľ sa neobjavilo jediné preukázateľné riešenie. Archeológ Stuart Piggott, vo svojom odbore skutočná autorita, ho kladie do súvislosti s kultom Herkula, ktorý sa za cisára Commoda v druhom storočí nášho letopočtu rozšíril aj v Británii ...
obri srelkaa.jpg
Kopec s obrom sa nachádza v oblasti, ktorá prekypuje nálezy z mladšej doby kamennej, doby bronzovej a ľadovej. Ako predpoklad vzniku tohto výtvoru je preto celkom dobre možné si predstaviť miestnej kult plodnosti, existujúce tu dlho pred rímskou inváziou. " (Neue Zürcher Zeitung: Der Riese von Cerne Abbas, 4. jún 1972) Obri a ich pozostatky sú vďaka nezvratným indíciám veľmi dobre zdokumentované.
Podľa povestí boli obri nežiaducimi potomkami "nebešťanov". Mytologické pramene sa zmieňujú výhradne o mužských obroch, obrie žienky nie sú nikde uvedené. To síce nemusí znamenať, že sa nerodila žiadna dievčatá, ale napriek tomu pôsobí staré literárne pamiatky dojmom, ako by bola až v desivej menšine, ak vôbec existovala. Takéto genetické poruchy v rámci určitej rasy nie sú ničím výnimočným. v povodí Amazonky žijú indiánske kmene, u ktorých sa už celé generácie na 100 dievčat rodí jeden jediný mužský potomok. Tieto kmene osviežujú svoju krv přepadáním susedných kmeňov. Pritom sú unášaní mladíci a muži v nádeji, že sa pomer medzi oboma pohlaviami zrovná. Dokonca aj v našich civilizovaných zemepisných šírkach panuje nadbytok dievčat v pomere 3: 1. (Tri dievčatá na jedného chlapca.) Obrovia doby kamennej stáli pred neriešiteľným problémom. Pre zachovanie rodu potrebovali ženy normálne urastených ľudí. Bolo teda odpískané k lovu žien. Ľudia sa pochopiteľne proti takému znásilňovaniu vehementne bránili. Na jednej strane vedeli, že tehotné ženy pri pôrode obrých detí umierajú, a potom muži bránili svoje milenky a matky aj z biologicky úplne pochopiteľných dôvodov. Akt znásilnenia líči klinový nápis z Nippur, preložený profesorom N. S. Kramerom: "... Moja vagína je príliš malá, nemôže sa ti podvoliť. Moje pery sú príliš malé, nevedia bozkávať ... " (S. N. Kramer: "Geschichte beginnt mit Sumer", Mníchov 1959) V etiópskom národnom epose Kebra Negest sa uvádza, že ženy pri pôrode obrých synov umierali. Zdá sa však, že k zániku obrov neprispeli svojím dielom len ľudia, ale z povestí je možné nadobudnúť dojem, že aj sami "bohovia" - negatívny mimozemšťania priložili pri zničení tohto ilegálneho plemena ruku k dielu. Aztéckej povesti vypravujú: "Za kalného svitania sa tu začali potulovať hladujúcich obri. Akonáhle na ne narazili ľudia, došlo k urputným bojom. Avšak nebeskí jaguáre (Pseudotvůrci) obrami zožrali. Zniesli sa zo zšeřelé oblohy a zničili ich. " (Walter Krickeberg: "Marchena der Azteken und Inkaperuaner, Maya und Muisca", Jena 1928; nové vydanie: Dusseldorf 1972)
tento citát je naozaj výrečný: "Synovia nebies" (rozumejte negatívny mimozemšťania - padlí anjeli (pozn.zpacovatele)) mali podľa všetkého zakázané stýkať sa dôverne s pozemšťanky. Celá dvousetčlenná posádka vesmírnej lode sa vzoprela tomuto rozkazu a v rámci tajnej a rebelantskú domluvy sa dohodla, že tento zákaz prestúpi a všetci spoločne ponesú príslušné dôsledky svojho konania. Tento citát z Knihy Henoch jednoznačne dokazuje, že "nebeskí synovia" (negatívny mimozemšťania) mali nad vtedajšími ľuďmi nespornou prevahu. Títo "padlí anjeli" (negatívny mimozemšťania) sa stali učiteľmi ľudstva. Naproti tomu je úplne nevierohodné tvrdenie, že obri merali 3000 lakťov. Tu asi nejaký neskorší opisovač pridal vo svätom zdesenie dve nuly navyše. Z nerovného spojenia vznikli obri. Aby táto sejba vôbec vzišli, musel sa počet chromozómov u mimozemšťanov zhodovať s počtom chromozómov pozemšťanek. Toto samozrejme nebol žiadny problém, pretože Pseudotvůrci, ako už vieme, vyšľachtili ľudskú rasu a všetky rasy v zóne vymístění, peklo, za pomocou cielené, umelé pseudomutace genetického inžinierstva a tak kvalitatívne zmenili pôvodnú obojpohlavní Androgénny ľudskej bytosti (pôvodne z Neba) tak, ako potrebovali pre svoje pseudozáměry. V dnešnej dobe už nie je tak veľký problém predstaviť si podobnú genetickú manipuláciu. Počet chromozómov mimozemšťanov a pozemšťanov od samého začiatku súhlasil. Toto je zvláštne náhoda - "že by zázrak" ...? Milí priatelia, ako už vieme, nič sa nedeje samo od seba, nič neexistuje len tak, z ničoho nič a už vôbec neexistuje náhoda, alebo osud. Pseudotvůrci mali a majú vopred všetko dobre naplánované. Genetický kód "inteligencie" vychádza pri rovnakých "prebiotických" podmienkach vždy z rovnakého počtu chromozómov (zrelá vaječná bunka má 22 autozomů plus chromozóm X alebo Y: dvakrát 22 = 44 autozomů + 2 pohlavné chromozómy = 46 chromozómov v každej telesnej bunke. Autozom je chromozóm , ktorý, na rozdiel od pohlavných chromozómov, sa vo vzájomne korelujúcich bunkách oboch pohlaví vyskytuje v páre.
obri srelkaa.jpg
Na ostrove Gozo, ktorý patrí k Malte, stojí už celé tisícročia neolitický chrám "Il-Gigantija". Toto slovo znamená "obrie chrám" a podľa miestnej tradície ho údajne vybudovali obri.
obri srelkaa.jpg
Naši prehistorickí predkovia nám zanechali nielen mytologická rozprávanie o vzniku a existencii obrov, ale boli natoľko prezieraví, že nám uchovali obraznú podobu týchto bytostí. Vo Veľkom kaňone (Arizona, USA) nad púštne zapadnutú dedinkou Tuba City sú do skalných stien vyrytia rôzni obri. Skalné rytiny sú umiestnené tak vysoko nad zemou, že paleontológ dr. Gilmore vyjadril domnienku, že tieto kresby vytvorili sami obri. Hneď vedľa obrov sú rovnakým spôsobom v skale zvečnení dinosaury. K tomu dr. Gilmore: "Skutočnosť, že nejakí prehistorickí ľudia vyškriabali obrazy dinosaurov na skalné steny tohto kaňonu, odporuje všetkým našim teóriám o veku ľudstva. Skutočnosti sú však neotrasiteľné stĺpy. Ak teória nesúhlasí so skutočnosťami, musí byť teória zmenené - skutočnosti samozrejme zostanú. " (Arizona Highways: Were there Giants in those days ?, júl 1951)
obri srelkaa.jpg
obri srelkaa.jpg
obri srelkaa.jpg
Henoch, predpotopné prorok, vtedajšie udalosti zachytil najpresnejšie. Obri (negatívny mimozemšťania) chodili k dcéram človeka na zemi a spali s nimi, stykom s onými ženami sa poškvrnili a neskryl pred nimi ani jeden svoj hriech. Tie ženy potom porodili obrov, a celá krajina tým bola naplnená krvou a zlom. To sa Pseudotvůrcům nehodilo do plánov a naplánovali ďalšie riadenou prírodnú katastrofu - potopou všetok život bol vyhladený. "Tejto skaze unikol Lachema, predok Noema, rovnakým spôsobom ako (Noema z Noemovej Archy). Bol poučený Najvyšším, ako môže uniknúť skaze, aby jeho semeno zostalo zachované po všetky pokolenia. " Ak budeme veriť tomu, čo nám hovorí prorok Henoch, potom biblická potopa bola umelo navodenú prírodnou katastrofou, ktorá mala zničiť obrov a ich potomkov. Obri sa v tých časoch nepochybne rozšírili už na celej zemeguli. Zo sumerského Epose o Gilgamešovi: "po šesť dní a sedem nocí s potopou burácal vietor a južná búrka zrovnala krajine. A keď siedmy nadišiel deň, ustala južná búrka, potopa i boj. Všetko ľudstvo sa v bahno premenilo. Ako plochá strecha sa rozprestieral močiar. Pokľakol (Lachema) som a zasadol v plači. Po mojej tvári tiekli slzy. Vyzeral som brehy na obzore mora. Hlasno volal som, že všetci ľudia zomreli. " Koniec obrov zhrnul lapidárne a úplne presne Baruch: "Povodeň vyhubila všetko živé a tiež 4 090 000 obrov. Vodná hladina siahala o 15 lakťov vyššie než najvyššie hory. "
obri srelkaa.jpg
A stále budú popierať pravdu. Pretože by to znamenalo koniec lží a všetkého, čomu doteraz slepo verili ... Znamenalo by to začať znova...samozrejme názor si musí utvoriť každý sám....
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one