text (3) (1).gif
Erich von Däniken -celým menom Erich Anton Paul von Däniken
kuk.jpg
5/14 -opäť na Slovensku - pri jeho vystúpení človek dostáva fascinujúci zážitok, pri ktorom sa zatajuje dych. Jeho slová nás znovu a znovu nútia k zamysleniu........
...jeho teórie ma fascinovali hneď ako som sa naučila čítať a vyšla jeho prvá kniha, vtedy, keď sa všetci vedci ešte jeho konšpiračným teóriam vysmievali.....................................teraz to už nerobia.....aspoň nie všetci....................

Ďakujem Vám pán Däniken za to, že ste ma naučil čítať s ceruzkou v ruke...... hľadať dostupnú literatúru... porovnávať a aj snívať...............srelkaa
erich.jpg
Narodil sa 14. apríla 1935 vo Švajčiarsku. Po ukončení základnej školy študoval na humanitným gymnáziách vo Fribourgu, kde sa začal zaoberať starými posvätnými spismi a snažil sa vyrovnať s nevyriešenými archeologickými záhadami. Zaoberal sa tiež elektronikou, molekulárnou biológiou a mutáciami ľudského pokolenia. Vypracoval sa na manažéra hotela, ale jeho záujmy smerovali inam.Preslávil ako zakladateľ tzv konšpiračnej archeológie, založenej na predpoklade, že našu krajinu navštívili v dávnej minulosti mimozemšťania a zanechali tu rad stôp a mýtov. V roku 1968 vyšla jeho prvá kniha SPOMIENKY NA BUDÚCNOSŤ, ktorá bola v roku 1969 aj sfilmovaná. V roku 1976 nasleduje voľné pokračovanie POSOLSTVO BOHOV. Napísal tri desiatky kníh, vydané vo všetkých svetových jazykoch. Inšpiroval filmy ako Blízke stretnutie tretieho druhu alebo STARGATE. Jeho seriál dokumentov, ktorý pod názvom mimozemšťana - VRÁTI SA? vysielala v roku 1996 RTL, sa stal jedným z najsledovanejších .Je spoluzakladateľom a členom spoločnosti AASRA., ktorá združuje záujemcov o výskum mimozemských civilizácií a dávnej histórie ľudstva. Na bývalom vojenskom letisku vo švajčiarskom Interlakene vybudoval za 86 miliónov švajčiarskych frankov Mystery Park - areál so siedmimi pavilónmi záhad.
Žije s manželkou v malej švajčiarskej dedine Beatenberg. Je plný energie a ďalej hľadá dôkazy pre svoje teórie, cestuje, píše a prednáša.................držme mu palce!!!!!!!!!!!!
Mýliť sa nie je žiadna hanba, pokiaľ sa dokážeme z omylu poučiť, že človek nesmie vynášať svoje súdy a zbrklo.

VETŘELCI DÁVNOVĚKŮ VON DANIKENŮV ODKAZ

ufo.jpg
ufoufo.jpg
ufik.jpg
Čakajme mimozemšťanov!!!
príchod mimozemšťanov prví spozorujú astronómovia, ktorí objavia teleso blížiace sa k Zemi. Najprv si budú myslieť, že je to meteorit, ale neskôr si všimnú, že je inteligentne navigované k Zemi. Následne budú vlády štátov riešiť, ako to oznámia ľuďom. „Časť ľudí sa bude tešiť a časť bude mať strach,“ predpovedá Däniken.
ktorý je známy tým, že mimozemšťanov považuje za starých Bohov.
Bohovia, ktorých v dávnych dobách videli staré civilizácie, boli podľa neho mimozemšťania, ktorí pristáli na Zemi. Preto sú podľa neho v mnohých starovekých kultúrach bohovia spojený s oblohou, nebom, či s objektmi na oblohe – Slnko, Mesiac a pod. Boh podľa neho nepotrebuje na pohyb a preto Däniken spochybňuje kresťanského boha, pretože prorok Ezechiel píše o bohovi, ktorý sa vzniesol na voze v plameňoch. (Ez 1-4 : „Videl som, že prišiel burácajúci vietor od severu i veľký oblak a blýskavý oheň s jasom dookola; z jeho vnútra - totiž z ohňa - sa lesklo niečo ako mosadzné zrkadlo.“)
Däniken tvrdí, že mimozemšťania, ktorí prídu na Zem budú humanoidi, tak isto ako my: „Pripúšťam však, že niekde inde môže prebiehať evolúcia inak ako na Zemi. Ale keďže sme tak trochu ich potomkami, tak myslím, že sú nám podobní.“

Zdroj: Aktuality.sk Foto: TASR
DOKUMENTY - Erich von Däniken
zvedavost srelkaa.jpg
Klamstvo je zlým príspevkom k riešeniu problémov.
Exkluzívne E. von Däniken: Kvôli mimozemšťanom som nestratil vieru v Boha
14.05.2014, 07:00 Bratislava Autor: Martin Odkladal
Lovec záhad. Aj takto nazývajú spisovateľa Erich von Dänikena, ktorý len minulý mesiac oslávil 79. narodeniny. Tento Švajčiar sa preslávil tým, že prišiel s teóriou o vplyve mimozemských bytostí na našu civilizáciu. Tento týždeň Däniken absolvuje turné po Slovensku a priblíži svoje najnovšie objavy. Pri tejto príležitosti sme ho trochu vyspovedali
Čo bolo tým rozhodujúcim faktorom, že ste začali rozmýšľať o mimozemských vplyvoch na našu planétu a ľudstvo?
Bolo to kvôli môjmu náboženskému vzdelaniu. Bol som vychovaný ako striktný katolík. Študoval som šesť rokov na internátnej škole, ktorú viedli Jezuiti. V rámci štúdia sme museli prekladať časti Biblie z gréčtiny do latinčiny a z latinčiny do nemčiny.
Vtedy som si uvedomil, že Boh je niekedy opisovaný, keď zostupoval na zem, ako lietajúci voz sprevádzaný veľkým hlukom, rachotom a ohňom.

Takže vy ste v podstate ateista?
Nie. Ja verím v Boha. Lenže môj Boh nepotrebuje vozidlo, v ktorom by sa musel pohybovať. Nepotrebuje žiadny voz, aby sa presúval z bodu A do bodu B. Takže sa vrátim ešte k tej prvej otázke.
Mal som pochybnosti o mojom vzdelávaní ohľadom náboženstva, ktoré som dostal. A jednoducho som chcel zistiť, či aj iné spoločnosti, náboženstvá majú podobné príbehy vo svojej histórii, ako sú v Biblii. To bol môj začiatok, kedy som prvýkrát premýšľal o mimozemských vplyvoch.

Koľko rokov ste mali vtedy?
Mal som zhruba 16 rokov.

Stále však nechápem, ako môžete veriť aj v Boha a hovoriť zároveň o mimozemských vplyvoch na ľudstvo.
Zoberme si príklad, že našu planétu navštívili iné mimozemské civilizácie pred niekoľkými tisíckami rokov. Nemusíte ani v tom veriť a berte to len ako špekuláciu. Potom však nasleduje otázka, odkiaľ prišli tieto bytosti a aká je ich evolúcia. Preto môžeme povedať, že táto civilizácia bola ovplyvnená ďalšou.
A takto by sme mohli pokračovať ďalej milióny a milióny rokov späť v čase. Nakoniec však prídete k počiatku, teda k nejakému štartovaciemu bodu. A tomu ja hovorím, vo všetkej úcte k náboženstvu Boh, čiže ten, čo to všetko stvoril. Ako vidíte, nemusíte kvôli mimozemským civilizáciám stratiť vieru v Boha.

A čo potom Darwinova teória evolúcie?
Je to trochu komplikované, takže sa posnažím o zjednodušenie. Samozrejme, že sme produktom civilizácie. O tom nie sú pochybnosti. Ľudia sa vyvinuli z opíc, lenže na samom začiatku evolúcie, čo bolo pred stovkami miliónov rokov, sme boli ovplyvnení mimozemskou civilizáciou. Veď aj v samotnej Biblii sa píše, že Boh stvoril človeka na svoju podobu. Takže sme istou súčasťou inej civilizácie. Toto nie je v rozpore s Darwinovou teóriou evolúcie.

Keby som vám povedal, že neverím na žiadnych mimozemšťanov, UFO a starodávnych astronautov, aké argumenty by ste mi predložili, aby som zmenil svoj názor?
Chápem váš odmietavý postoj. Je to úplne normálne. Časť vedcov akceptuje hypotézu mimozemských vplyvov na našu planétu a iný ju zase absolútne odmietajú, kvôli neexistencii dôkazov. Pravdou je, že doteraz sme nenašli a nezistili žiadne vedecké dôkazy o mimozemských objektoch na Zemi.
Jediné, čo momentálne máme, sú len indície. Tie pochádzajú predovšetkým zo starých náboženských textov napísaných pred tisíckami rokov, ako napríklad Biblia alebo Písmo sväté. V tom čase mali naši predkovia kontakt s mimozemskými civilizáciami.

Niektorí ľudia však tvrdia, že vláda USA alebo Moskva majú dôkazy o mimozemšťanoch na našej planéte. Len ich zámerne zadržiavajú a ukrývajú.
Áno, viem o takýchto tvrdeniach, ako napríklad v oblasti 51 má americká armáda dôkazy o mimozemských civilizáciách atď. Ja im však neverím, skôr ide o povesti. Veď predsa americká vláda, alebo aj ruská, zamestnáva veľa vedcov a rozhodne všetci by neklamali a nezavádzali obyčajných ľudí.
Väčšine vedcov ide o hľadanie poznania a pravdy. Navyše niektoré vlády financujú projekty, ktoré majú hľadať mimozemský život.

Hovorili ste, že naši predkovia mali kontakt s bytosťami z iných galaxií. Máme tento kontakt aj v súčasnosti?

Sme vo vesmíre sami?
Nie, súčasné generácie nemajú žiadny kontakt.

Prečo?
Momentálne sme len pozorovaní. Pred rokmi som bol odporcom UFO, ale musel som svoj názor zmeniť na základe informácií, ktoré zverejnili vlády v USA, Británii alebo Francúzsku.
Tieto vládne dokumenty, ktoré som čítal, boli doslova šokujúce, nakoľko sa v nich uvádza, že armády uvedených štátov zachytili a spozorovali v minulosti rôzne bežne nevysvetliteľné objekty na oblohe. A rovnako tak veľa bežných ľudí videlo UFO.

Na jednej strane tvrdíte, že v súčasnosti nemáme kontakt z mimozemskými civilizáciami a na druhej strane hovoríte o prípadoch, kedy sme spozorovali UFO. Ako je to teda v skutočnosti?
Mal som na mysli priamy kontakt. Momentálne druhá strana nechce s nami komunikovať, len nás jednoducho pozoruje a je prirodzené, že ich môžeme aj my občas zhliadnuť. Možno nás nechcú šokovať tým, keby nás kontaktovali.

Od napísania vaše prvej knihy (Chariots of Gods), kde ste prišli s teóriou o mimozemskom vplyve na našu planétu, už ubehlo veľa rokov. Čo sa odvtedy zmenilo?
To bolo skutočne dávno. Táto kniha vyšla na nemeckom trhu v apríli 1968. Hneď som bol atakovaný zo všetkých strán od médií až po vedeckú komunitu. Medzičasom sa situácia zmenila. Veľa uznávaných vedcov začalo rozmýšľať podobným spôsobom ako ja.
Pred 45 rokmi bolo nemožné, aby niekto pripustil vplyv mimozemšťanov na nás. V tej dobe však bolo veľa vecí nemysliteľných. Nikto ani nepredpokladal, že budeme schopní meniť ľudskú DNA atď. Takže moja teória je dnes už viacerými vedcami označovaná ako možná. Samozrejme, nie je vedecky preukázaná.

Zmenili by ste nejaké veci v nej teraz? Spravili ste nejaké chyby v tej dobe?
Samozrejme, keď ste mladý vždy robíte nejaké chyby podobne ako v staršom veku. Lenže v mladom veku veríte takmer všetkému, ste entuziastický a málo sebakritický. V knihe som uviedol niekoľko tvrdení, ktoré sa neskôr ukázali, že nie sú pravdivé.

Môžete uviesť aspoň jednu spomínanú chybu?
Keď som bol prvýkrát v Egypte, tak náš sprievodca povedal, že Sloní ostrov má názov podľa svojho tvaru, ktorý pripomína toto zviera. Tak som to uviedol do mojej knihy. O dva roky neskôr som však zistil, že je to hlúposť a ostrov má úplne iný tvar. Názov je odvodený od slonov, ale kvôli tomu, že tam niekedy žili.

Vráťme sa do súčasnosti. Čo bolo vaším posledným zaujímavým objavom?

Znovu sa to týka Egypta. Pod Cheopsovou pyramídou je totiž jazero a v ňom sa nachádza sarkofág. O tomto však písal už pred vyše 2400 rokmi grécky filozof a historik Herodotos. Donedávna sme si mysleli, že je to nezmysel a žiadne jazero sa tam nenachádza. Bližšie o tom budem rozprávať na mojich prednáškach, ktoré sa budú konať tento týždeň na Slovensku (Aktuality.sk vám prinesú z prednášky záznam).

Chystáte sa napísať ešte nejakú novú knihu?
Ja stále píšem. Je to nekonečné, pretože neustále sa dostávam k novým a novým informáciám. V priebehu niekoľkých mesiacov by som mal dokončiť novú knihu.

Bolo mi povedané, že ste sa práve vrátili z prieskumu v Bosne, kde ste boli pozorovať nejaké pyramídy. O čo ide? Väčšina ľudí pozná len tie egyptské pyramídy.
Pri meste Visoko sa nachádzajú hory, ktoré pripomínajú pyramídy. Veľa som o tom počul a čítal, a tak som sa rozhodol ich preskúmať osobne. Musím však povedať, že tieto pyramídy sú prírodné, nikto ich nepostavil, ako tvrdia niektorí tamojší obyvatelia. Na druhej strane v týchto kopcoch sa nachádzajú stovky tunelov, ktoré boli umelo prerazené pred tisíckami rokov.

A čo to znamená?
To presne neviem, nakoľko odborníci hovoria o baníckych štôlňach, ale miestni ľudia tvrdia, že sa tam nikdy nič neťažilo, lebo tam nebolo žiadne, zlato, striebro a ani iné minerály. Rozhodne to stojí za ďalšie skúmanie...
Erich von Däniken: otázky a odpovědi
daniken.jpg
1. Před několika lety Vy a Vaši kolegové jste zahájili televizní projekt „Ancient Aliens“, který si myslím, je velmi zdařilý a úspěšný. Jsem přesvědčen, že jste zahájili úvodní globální seznámení s poselstvím, které předali našim předkům vyslanci mimozemských civilizací a toto poselství se připomíná napříč celými dějinami lidstva až do dnešních dnů. Věříte, že mimozemšťané na toto poselství brzy oficiálně a demonstrativně zareagují? Já věřím, že ano a to podle jejich záměru!
Mám velkou radost, že seriál Ancient Aliens má takový úspěch u diváků všech věkových kategorií. Všiml jsem si nárůstu mladých posluchačů na mých přednáškách, kteří často říkají, že je k této tematice přivedl právě tento seriál. S tímto záměrem byl původně vytvořen. Bylo plánováno 15 dílů, ale pro velký úspěch se připravují další. Nemyslím si ovšem, že by to mělo být nějaké poselství pro mimozemskou civilizaci. To by předpokládalo, že jsme neustále tajně sledováni, a v to nevěřím. O čem jsem ale stoprocentně přesvědčen je to, že nás opět navštíví. Když zde před mnoha staletími byli, také nepozorovali lidstvo nijak tajně. Prostě přistáli, udělali zde zřejmě nějakou výzkumnou práci, něco lidstvo naučili a zase zmizeli. Ovšem před tím dali slib, že se vrátí. Není náhoda, že lidé v nejrůznějších částech světa žijí v očekávání návratu svého spasitele, ať již mu říkají mesiáš, učitel z hvězd či jinak. Toto očekávání přežilo v ústním podání celá staletí. Najdeme je u křesťanů, v židovském náboženství, u indiánských kmenů v Americe, v asijské oblasti, prostě všude. Pokud seriál Ancient Aliens lidi na tuto možnost připraví, splnil svůj účel. Děkuji Vám za Váš zájem o něj.
2. Pane von Dänikene, myslíte si, že byla Cheopsova pyramida již dostatečně prozkoumána?
Zdaleka ne! O tom, co Velká pyramida skrývá, víme jen zlomek. Přesto, že máme dnes již takové technické možnosti, abychom prozkoumali všechny prostory, aniž bychom na pyramidě napáchali nějaké škody, nikdo z egyptské správy památek nemá zájem na tom, aby byl takový průzkum důkladně proveden. Asi se zeptáte proč. Když si prostudujete staroegyptské historiky, dozvíte se, že v pyramidě byly již v době před potopou světa uloženy písemnosti a dokumenty o této době. Tedy o době před potopou světa. Egyptská společnost, jak víte, je velmi nábožensky založena a nález něčeho, co by mohlo zvrátit dosavadní představu o naší minulosti, naši představu Boha a určitě i naši představu o nás samotných, nahání hrůzu všem, kteří vládnou světu a náboženstvím. Věřím, že se dožiji doby, kdy se více otevřeme pravdě a teprve potom nám Velká pyramida vydá všechna svá tajemství.
3. Mrzí Vás, že Vás oficiální vědecké kruhy neberou vážně?
Já bych Vaši otázku poopravil. Část vědeckých kruhů mě nebere vážně. Dříve mě to mrzelo, ale pak jsem si uvědomil, že oni jsou svázáni duchem doby a že by to od vědců vyžadovalo velkou odvahu tato pouta přetrhat a veřejně připustit, že mohu mít v lecčem pravdu. Ani byste nevěřili, jak často jsem se s různými vědci setkal a oni mi v soukromí řekli, že rádi čtou mé knihy, zamýšlí se nad nimi a i když třeba nesouhlasí se vším (což já ani od nikoho nečekám), dávají jim mé závěry smysl. Dnes je čím dál více těch, kteří jsou i veřejně ochotni debatovat o možnosti mimozemského života i o možnosti mezistelárních letů. Fyzikové připouštějí, že rychlost světla nemusí být konečná, že ve vesmíru mohou platit jiné fyzikální zákony, že toho málo víme o prostoru, černých dírách, tzv. strunách apod., a proto nemůžeme vyloučit pohyb prostorem úplně jiným způsobem, než na co dnes stačí naše představivost. Jsem rád, že pomalu opouštějí stará dogmata a otevírají se novému pohledu.
4. Pane Danikene, je něco, co vám v poslední době udělalo radost, třeba nějaký nový objev?
Ano. Ale nebyl to objev, byl to malý chlapeček. Svou přednášku v Německu jsem zakončil slovy, že zbývá ještě mnoho oříšků k rozlousknutí. Po přednášce za mnou přišel tento chlapeček a řekl: “Pane von Dänikene, nebojte se, až budu velký, tak za vás všechny ty zbývající oříšky rozlousknu.” Měl jsem opravdu radost a pocit, že má práce nebyla nadarmo.
5. Pane Danikene, srdečně Vás zdravím a chci se zeptat, na čem právě teď pracujete?
Již nějakou dobu připravuji pětidílnou publikaci, kde jsem se rozhodl zveřejnit spoustu materiálů a fotografií, na které se v mých knihách nedostalo. Mám rozsáhlý archiv a vždy, když jsem v něm něco hledal, s lítostí jsem přemýšlel, proč jsem nepoužil tu nebo onu fotografii. Prostě na všechno nebylo místo. Tak jsem se po dohodě s mým nakladatelem rozhodl, že ty dosud nepoužité materiály vydáme jako speciální pětidílnou publikaci. Nyní mě už tlačí termín, takže se intenzivně věnuji poslednímu dílu. Je to krásná práce, protože tak znovu procházím celou svou minulostí. Samozřejmě to není jediná moje činnost. Brzy odjíždím do Brazílie, kde budu mít několik důležitých setkání, týkajících se mého výzkumu, a také 16 přednášek v 16 různých městech. Příprava na takové turné je také dost časově náročná. Hned po návratu z Brazílie mám turné po českých a slovenských městech, na což se obzvlášť těším, protože mám u vás úžasné posluchače. Všechny moc zdravím.

Zdroj: http://www.astronauti.cz/news/erich-von-daninnen-zeptali-jste-se
216516_10150225641188103_8191861_n.jpg
love-wide-1-16-1280x800.jpg
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one