srelkaa kto sme.jpg
Mexickí archeológovia odkryli kamennú svätyňu, ktorá zrejme predstavuje miniatúrny model vesmíru. K nálezu došlo na úpätí sopky východne od hlavného mesta Mexico City,
SRELKAA..TAHA.jpg
Majú k tomu viesť klimatické zmeny, ktoré napokon zničia celú Zem. Dvihne sa hladina morí a prímorské mestá, ako napríklad Miami, sa potopia. Teplo zas zvýši úmrtnosť ľudí a moria budú natoľko kyslé, že v nich neprežije takmer nič – ryby a koraly vyhynú a z morí sa stane masa medúz.

Následky ničivej ľudskej aktivity napokon zabránia civilizácii vyvíjať sa ďalej. V extrémnom prípade môže dôjsť k vyhladeniu ľudí z povrchu Zeme.
obri.jpg
ADDIS ABEBA - Tím archeológov vo východnej Etiópii objavil pozostatky stredovekého mesta, cez ktoré viedli obchodné trasy. Niektoré z nájdených predmetov môžu podľa znalcov byť aj 1000 rokov staré.
KUK SRELKAA.jpg
mimozemstan.jpg
Profesor z Pennsylvánskej univerzity Jason T. Wright sa domnieva, že našu planétu obývali pred miliónmi rokov vyspelí mimozemšťania. Dôkazy o tom sa prakticky nedajú nájsť, pretože tak dlhú dobu sa žiadne artefakty neudrží pohromade.
tajomne srelkaa.jpg
„Pokud skutečně existuje něco, co by mohlo lidstvo vysvobodit z jeho minulosti plné otroctví a zbavit ho cizí nadvlády, pak to jsou záhadné tunelové systémy v nitru pohoří Bucegi.“
images.jpg
Badatel objevil v Antarktidě kruh obřích rozměrů, který podle něj nemůže být přírodního původu. Objekt, jehož průměr dosahuje asi 40 m, je s největší pravděpodobností podvodní mimozemskou základnou, která měla zůstat utajena před lidstvem. Místo bylo opravdu dobře skryto, ale vlivem současného extrémního tání antarktického ledovce se objevilo v celé své kráse.
zahada srelkaa.jpg
Zvláštny disk sa nachádzal v neznámej pohrebnej komore, ktorej vek sa neskôr odhadol na päťtisíc rokov. Emery v hrobe našiel telo významnej egyptskej osobnosti, keďže jeho kostra bola obložená množstvom obetných darov, aj napriek tomu, že sa sem už v minulosti vlámali vykrádači hrobov. Diskovitý artefakt Emeryho zaujal najviac, keďže nikdy predtým nič podobné v žiadnom egyptskom hrobe ešte nevidel.
paraelné svety srelkaa.jpg
Neexistuje len jeden vesmír, ale nespočetné množstvo rôznych svetov. Táto predstava sa už neobjavuje len vo scifi románoch, ale stále častejšie sa s ňou oháňajú aj vedci. Niektorí dokonca veria, že raz budeme môcť do paralelných svetov nahliadnuť. Kňaz vstúpi do výklenku v skale. Do malej priehlbiny vloží zlatý disk. Zo skaly začne vyžarovať intenzívne modré svetlo. V jeho žiare kňaz zmizne. Príbeh zo scifi románu? Nie. Jedná sa o legendu peruánskych indiánov o mieste zvanom Brána bohov, ktoré sa nachádza v horách pri hraniciach s Bolíviou. V skale sú tu načrtnuté obrysy brány, ktorá nikam nevedie. Alebo snáď áno? Nejedná sa o prístup do paralelného vesmíru?
hrobky srelkaa.jpg
Astronómovia preskúmali 6000 rokov staré hrobky v Portugalsku a došli k prekvapivým záverom. Ľudia v neolite, teda v dobe kamennej, boli pomerne zdatní v pozorovaní hviezd. Dlhé rovné chodby vedúce na povrch stavieb umožňovali veľmi kvalitné pozorovanie hviezd, navyše bolo možné dobre zachytiť ich pohyb. Celý systém chodieb a miestností v podstate fungoval rovnako ako objektív fotoaparátu. Pozorovateľ bol až v zadnej miestnosti, a napriek tomu mal dokonalý výhľad. Podľa vedcov to nie je náhoda, budovy boli takto uspôsobené na pozorovanie hviezd zámerne.
srelkaa kto sme.jpg
To, že si sami Egypťané byli vědomi meteorického původu železa, napovídá i hieroglyf označující tento kov. Do 13. století před naším letopočtem jej označovali obecným výrazem pro minerál nebo kov. V období se ale začíná objevovat přesnější termín „kov/železo z nebe.“

Tutanchamonova dýka v každém případě ještě nevydala všechna svoje tajemství. Zbývá například rozřešit, jak ji staří řemeslníci dokázali tak precizně vykovat. Moderní metody analýzy materiálu ale vzbuzují naději, že i na tuto otázku v dohledné době dostaneme odpověď.
kuk.jpg
Už starí Indovia boli presvedčení o tom, že skutočný svet je úplne iný, než v akej podobe ho vidíme. Potvrdiť to mali pokusy vedcov, ale aj takzvané chyby v matrixe - reálne fotky, ktoré by nemali ani existovať. Kto je architektom nášho sveta?
mimozemštan.jpg
Pyramída faraóna Senusreta II. (Vládol 1895 - 1889 pr. N. L.) V sebe ukrývala veľkú záhadu. V jednej z jej tajných komnát bola v r. 2012 nájdená múmie údajného mimozemšťana. Podivná bytosť s veľkými očami sa zachovala v dokonalom stave vďaka starostlivej mumifikáciu.
hlava.jpg
Sú archeologické nálezy, ktoré čoskoro potom, čo ich človek objaví, upadnú do zabudnutia, hoci ich objav sprvu vzbudil nadšenie. Veda sa však ďalej o ne nezaujíma, pretože nevie, kam ich zaradiť. Medzi takéto prípady patrí aj obrovská kamenná hlava nájdená v guatemalskej džungli, ktorú navyše stretol veľmi smutný osud.
dieta.jpg
Ruský chlapec menom Borisko pred niekoľkými rokmi prilákal pozornosť sveta, keď tvrdil, že je v skutočnosti z planéty Mars.
ufo.jpg
Za všetkým stojí objav takzvanej "ghost particle", teda niečo ako neviditeľné častice alebo častice duchov. Táto častice nie je však neviditeľná, necháva za sebou závoj podobný oblaku dymu. Tím astrobiológov z univerzity v Sheffielde z toho odvodzuje zásadnú vec - život vo vesmíre existuje. Cestuje práve v týchto časticiach.
srelkaa (1).jpg
Čiary vyryté v zemi zrejme odkryli piesočné búrky, ktoré sa nedávno prehnali oblasťou a odniesli časť pôdy.
Vedci pri nedávnych výkopoch odhalili, že hlavy k sebe majú v skutočnosti pripojené aj telá, ktoré sú ukryté hlboko pod zemou.
záh.jpeg
srelkaa.jpg
mimozemšťania srelkaa.jpg
Keď sa niekde objaví meno amerického fyzika Stevena Hawkinga, je o rozruch postarané. Tentoraz však jeho vyhlásenie vyvolalo doslova poprask. Vedec je totiž pevne rozhodnutý v rámci svojho nového projektu nájsť mimozemský život! Hľadanie inteligentného života vo vesmíre. To je hlavná úloha projektu Breakthrough Listen, ktorý podporil nielen preslávený fyzik Stephen Hawking, ale aj ruský miliardár Jurij Milner, ktorý do neho investuje vyše 2,5 miliardy korún. "Nájsť mimozemský život je najzaujímavejšie otázkou našej doby," vyhlásil Milner a Hawking ho doplnil slovami, že je nájdenie nejakej formy života na iných planétach vraj veľmi pravdepodobné.
historia srelkaa.jpg
Hoci staré kultúry našich predkov nemali k dispozícii modernú techniku, nad niektorými ich architektonickými výtvory zostáva rozum stáť. Zložité konštrukcie vybudované v nepriestupné teréne. Tajomné symboly vyzerajúce, ako by na Zemi spadli z inej planéty. Sú tieto diela výplodom mravčia staviteľské práce, prírodných pochodov, alebo nám doteraz neznámych civilizácií? Pozrite sa na štyri najzáhadnejšia stavby sveta, ktorých autori zatiaľ zostávajú v anonymite.
kuk.jpg
Mimozemšťanov, ktoré sa podobajú ľuďom mal vyvinuli na iné, planétach podobných Zemi, takže je stále paradoxné, že stále zdajú byť vo vesmíre sami, autor novej štúdie o konvergentné evolúcie nárokuje.
trojrozmer srelkaa.jpg
Za „červenou pilulku“ naší reality by bylo možné považovat tzv. holografický princip, který úzce souvisí s teorií strun a černými dírami. Což v první řadě znamená, že porozumět mu vyžaduje podívat se na svět zcela jinak, než jak jsou k tomu uzpůsobeny naše mozky.
kuk.jpg
Megalitický komplex Göbekli Tepe postupne odkrývaný v juhovýchodnom Turecku možno prepíše učebnice. Rádiokarbónová metóda totiž odhalila, že táto precízne zhotovená stavba vznikla pred viac ako jedenástimi tisíckami rokov, a možno je tak vôbec najstaršia v histórii ľudstva
kuk.jpg
Pohrebné miesto, zaplnené gréckymi a možno etruskými artefaktmi bolo objavené v obchodnej zóne na okraji mestečka Lavau vo francúzskom kraji Champagne.

Knieža je pochované spolu so svojím vozom v strede obrovskej mohyly širokej 40 m, ktorej vznik vedci odhadujú na 5. storočie pred n. l.
archeológia srelkaa.jpg
Jak člověk, kterému čelist patřila, vypadal, se ještě neví. Mohl by však být předkem člověka rodu Homo habilis (člověk zručný). Podle vědců už chodil vzpřímeně a žil mezi lesními porosty v době, kdy už žily antilopy, hroši, krokodýli a prehistoričtí sloni. Není ale jisté, zda už byl lovcem či zda si stavěl příbytky a dokázal rozdělat oheň.
mních.jpg
Vďaka počítačovej tomografii uskutočnili holandskí vedci zaujímavý objav. Vnútri bezmála tisíc rokov starej sochy Budhu objavili mumifikovaného mnícha a miesto vnútorných orgánov starodávne zvitky s čínskymi znakmi.
kuk.jpg
Na vzácny nález natrafili archeológovia pri vykopávkach v Grécku. Odkryli tam hrob z mladšej doby kamennej, v ktorom bol uložený milenecký pár. Hoci zomreli pred 5800 až 6000 rokmi, stále sa pevne objímali.
kuk.jpg
V pravekom osídlení na území dnešnej Ukrajiny archeológovia objavili 6-tisíc rokov starý chrám. Našli v ňom aj ľudské figuríny a pozostatky po obetovaných zvieratách. Informuje o tom vedecký magazín Live Science s odvolaním sa na v ukrajinčine vychádzajúci magazín Tyragetia.
kuk.jpg
Grécki archeológovia minulý piatok (10. októbra) potvrdili, že našli pozostatky kráľa Filipa II. Macedónskeho. Ide o kosti v kráľovskej hrobke vo Vergine. Museli pritom preskúmať asi 350 kostí a fragmentov, ktoré tam objavili.
kuk.jpg
Vedci pri prehľadávaní indonézskeho ostrova Sulawesi natrafili na nástenné maľby, ktoré sú pravdepodobne najstaršie na svete. Podľa prvotných odhadov môžu mať viac než 40 000 rokov, čím by tromfli svojich historických konkurentov z Francúzska a Španielska.
srelkaa.jpg
Prekvapenie, potom šok a nakoniec strach. Všetky tieto pocity sa vystriedali v roku 1974 u vidiečanov, ktorí neďaleko dediny Si-jang hĺbili studňu a prepadli sa priamo medzi zástupy bojovníkov v plnej zbroji.
terakotova armáda srelkaa.jpg
Obrázok1.gif
srdiečko srelka.gif
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one